У Мінсоцполітики назвали кілька умов, за яких українські пенсіонери зможуть розраховувати на пенсію не менше 7000 гривень. Це стане можливим у разі отримання ними і солідарної, і накопичувальної пенсії одночасно.
За підрахунками міністерства, середня пенсія українців за накопичувальною системою складе 3,1 тисячі гривень. При цьому громадяни зможуть залишити собі солідарну пенсію, і в такому випадку загальна сума солідарної та накопичувальної пенсій складе вище 6,7 тисячі гривень.
Закон про накопичувальні пенсії може бути прийнятий парламентом вже в поточному, 2021, році. Якщо депутати за нього проголосують з першого разу, то вже з 2024 або навіть з 2023 року майбутнім пенсіонерам можна буде починати регулярно відраховувати податки із зарплати в накопичувальну пенсію.
Процедура нарахування накопичувальної пенсії буде виглядати таким чином:
- Щомісяця з зарплат працюючих громадян буде відраховуватися 4% податку в накопичувальну пенсію;
- Гроші з накопичувального рахунку будуть приносити дохід 0,25% на місяць;
- Після досягнення пенсійного віку українці отримуватимуть пенсію не лише з солідарного Пенсійного фонду (як зараз), а й з накопичувального рахунку, маючи таким чином дві пенсії замість однієї.
- Офіційна заробітна плата майбутнього пенсіонера повинна бути не нижче 15 тисяч гривень на місяць;
- Загальний стаж - від 35 років;
- Щомісяця потрібно відкладати 2% від зарплати на пенсійний накопичувальний рахунок зі сплаченого ПДФО і додаткові 2% від зарплати з сум ЄСВ, сплачені роботодавцем.
У законі про накопичувальні пенсії сказано, що після виходу на пенсію громадяни матимуть право отримувати виплати за накопичувальною системою протягом 15 років.
Раніше в уряді назвали дату, з якої українці почнуть платити податок в накопичувальну пенсію.