В уряді назвали дату, з якої українці почнуть платити податок в накопичувальну пенсію

В уряді назвали дату, з якої українцям потрібно буде платити податок у накопичувальну пенсію. Завдяки регулярному надходженню грошей на особисті накопичувальні рахунки українці зможуть отримувати в літньому віці другу пенсію.

В уряді назвали дату, з якої українці почнуть платити податок в накопичувальну пенсію - today.ua

Закон про накопичувальну пенсію може бути прийнятий парламентом вже в поточному, 2021, році, висловила надію глава Мінсоцполітики Марина Лазебна. Якщо депутати його проголосують у цьому році, то вже з 2024 або навіть з 2023 року можна буде почати регулярно відраховувати податки в накопичувальну пенсію.

Рік-півтора знадобиться для того, щоб підготувати всю законодавчу базу і передбачити всі нюанси, каже Марина Лазебна.

"Ми працюємо з депутатами, щоб усе ж закон знайшов своє місце в роботі парламенту і був прийнятий. Після його прийняття півтора року готується підзаконна база, інфраструктура. І якщо буде прийнятий в 2021 році, то перші внески підуть в 2024. Попрацюємо краще - можуть піти в 2023-му ", - поділилася своїми міркуваннями чиновниця.

Податок в накопичувальну пенсію платитимуть усі працюючі громадяни.

В уряді назвали дату, з якої українці почнуть платити податок в накопичувальну пенсію

Українцям нагадали, як будуть відбуватися відрахування в накопичувальну пенсію:

  • Щомісяця з зарплат працюючих громадян буде відраховуватися 4% податку в накопичувальну пенсію.
  • Гроші з накопичувального рахунку будуть інвестувати в дохідні вкладення.
  • Після досягнення пенсійного віку українці отримуватимуть пенсію не тільки з солідарного Пенсійного фонду (як зараз), а і з особистого накопичувального рахунку.

При цьому прихильники і критики ідеї впровадження системи накопичувальних пенсій мають різні погляди на це питання.

Прихильники стверджують, що завдяки грамотному інвестуванню грошей з накопичувальних рахунків вдасться домогтися високої прибутковості вкладених коштів і примножити їх.

Наприклад, якщо людина буде 35 років поспіль щомісяця відраховувати з 15-тисячної зарплати по 4%, то, вийшовши на пенсію, він зможе щомісяця отримувати ще по 3 тисячі гривень пенсії.

Але критики цього законопроекту налаштовані більш скептично. На сьогодні в Україні немає інвестиційних проектів, які могли би забезпечити високий прибуток від вкладених грошей. Тому, відкладаючи щомісяця по 4% з зарплати, можна на старості ці ж 4% отримати назад, вважає учена Лідія Ткаченко.

Та й то ці гроші можна буде отримати лише за умови, що працівник буде доволі довго платити податок в накопичувальну пенсію, і ці гроші будуть приносити хоч невеликий прибуток.

Нагадаємо, при цьому деякі українці зможуть отримати свою накопичувальну пенсію ще до настання пенсійного віку одним платежем.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel