Українцям розповіли, як отримати подвійну пенсію

Автор: Лобанова Єлизавета

Українських пенсіонерів, які переїжджають жити за кордон, цікавить питання отримання пенсій. Громадяни, які змінюють постійне місце проживання, можуть залишити за собою право на отримання української пенсії, яке їм гарантує закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Українцям розповіли, як отримати подвійну пенсію - today.ua

До 2009 року права на отримання пенсії після виїзду українця на ПМЖ в іншу країну не існувало. Однак, на сьогоднішній день таких обмежень немає, хоча співробітники Пенсійного фонду до сих пір час від часу припиняють виплати пенсіонерам, які виїжджають за кордон. Це є незаконним.

Принципи нарахування пенсії українським пенсіонерам відрізняються, залежно від країни переїзду. Як правило, при нарахуванні виплат застосовується територіальний або пропорційний принцип.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українцям, які на пенсії проживають в Білорусі, Вірменії, Росії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані, Угорщині, Молдові, Грузії, Азербайджані, Монголії та Румунії, пенсійні виплати здійснює країна проживання. Пенсії нараховуються з урахуванням суми страхового стража, який був отриманий в обох країнах. Українцям розповіли, як отримати подвійну пенсію Що стосується інших країн, то пенсія нараховується за пропорційним принципом, враховуючи стаж, який громадянин отримав на території кожної країни. Україна вважає свій стаж, а інша країна - стаж, який українець заробив в ній. Трудовий стаж, набутий в Латвії, Естонії, Литві, Іспанії, Естонії, Чехії, Болгарії, Словаччини, Португалії та Польщі, може враховуватися при нарахуванні пенсії в Україні. Такі пенсіонери можуть отримувати дві пенсії. В облік беруться тільки офіційно оформлені громадяни, які отримували "білу" зарплату.

Популярні зараз

В одному з обласних центрів вже оголосили про подовження зимових канікул: школи можуть самі визначати тривалість вакацій

Майже 150 тисяч внутрішніх переселенців були змушені повернутись на окуповану територію, 99% з них – не з власної волі

Раніше повідомлялося, що у четвертої частини літніх українців пенсія не дотягує до прожиткового мінімуму.

Головне