Українцям розповіли, як у травні перейти на нові річні газові тарифи

Газові компанії вже повідомили споживачам свої нові річні тарифи, які почнуть діяти з 1 травня. Перехід на річні контракти буде проходити автоматично. Якщо споживачі хочуть змінити постачальника, то вони можуть це зробити.

Українцям розповіли, як у травні перейти на нові річні газові тарифи - today.ua

Ціни на газ, запропоновані облгазами, виявилися вищими, ніж очікували українці. Мінімальний тариф 7,88 грн/кубометр запропонував "Нафтогаз", у інших тарифи ще вище. Наприклад, річний тариф від ТОВ "ЕРУ Трейдинг" становить 10,5 грн кубометр, ТОВ "ЕРУ Людям" - 10,18 грн за кубометр. У деяких регіональних облгазів цінники доходять до 12,9 грн за кубометр. Більшість газзбутів оприлюднили єдину ціну на газ в 7,99 грн за кубометр. Українцям розповіли, як у травні перейти на нові річні газові тарифи Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що вже влітку газопостачальні компанії зможуть знизити річні тарифи на газ для населення. Однак, чекати літа не обов'язково. Кожен споживач має право перейти до іншого постачальника в будь-який момент. Усі тарифи є у відкритому доступі на сайтах компаній. Крім цього, українці можуть змінити газовий тариф. Для цього необхідно підписати нову заяву-приєднання з постачальником.

У разі переходу з літнього контракту на місячний, і при бажанні повернутися назад на літній тариф, постачальник має право відмовити таким споживачам. Тому розраховувати таким чином заощадити у вас не вийде.

Якщо попередній контракт з газовим постачальником був укладений на тривалий період, то перехід на річний контракт відбудеться вже після закінчення дії поточного контракту. Тому з 1 травня не всі автоматично перейдуть на річний тариф. Цей процес займе до півроку.

Раніше повідомлялося, що Андрій Коболєв був звільнений з посади голови "Нафтогазу".

ДЖЕРЕЛОhvylya.net