Ринок землі в Україні активно працює вже три місяці. Багато процесів за цей час були налагоджені, але є й ті, які вимагають доопрацювання. Зокрема, багато питань виникає щодо ціноутворення.
За словами міністра аграрної політики і продовольства Романа Лещенка, оціночна вартість земель сільськогосподарського призначення іноді не об'єктивна.
Не всі знають про те, що ціна землі визначається автоматично за допомогою сервісу автоматичної оцінки вартості нерухомості. Чим більше в базі угод, які є аналогами для обчислення оціночної вартості об'єктів нерухомості, тим більше наближеним до ринкового стає показник оціночної вартості. Тому оціночна вартість одного і того ж об'єкта з часом може змінюватися.
Ринкова вартість об'єкта залишається незмінною протягом шести місяців. Оціночну вартість земельної ділянки платник податків може отримати ще на стадії прийняття рішення про продаж об'єкта нерухомості. І поки він буде шукати покупця, у нього буде час визначитися, яка саме вартість (оціночна або ринкова), влаштовує його як платника податків.
Станом на 15 вересня, в Україні було укладено 16 589 угод в рамках ринку землі. Середня вартість гектара землі в областях, де спостерігається високий попит на ділянки (Полтавська, Сумська та Чернігівська) становить $ 1200- $ 1250. В інших областях - $900- $1100.
Раніше повідомлялося, що земля в Україні в найближчі п'ять років подорожчає ще на 20%.