Земля в Україні за п'ять років подорожчає ще на 20%: названа вартість ділянок, на які буде рости попит

Земля в Україні щороку буде дорожчати в середньому на 20%. На сьогоднішній день середня вартість гектара землі у областях, де спостерігається найвищий попит на ділянки (Полтавська, Сумська та Чернігівська) складає $1200-$1250. Прогнозується, що через п'ять років цінник зросте до $2200 за 1 га.

Земля в Україні за п'ять років подорожчає ще на 20%: названа вартість ділянок, на які буде рости попит - today.ua

Таким чином, українців закликають не поспішати прощатися зі своєю землею, а почекати кілька років, поки її вартість зросте. Наразі попит на землю перевищує пропозицію. Люди з радістю інвестують у землю гроші, розуміючи, що це надійна інвестиція. Власники землі, у свою чергу, не поспішають продавати її, а частіше здають в оренду, адже це наразі вигідніше. Орендна плата за 1 га землі складає приблизно $200, тобто за 10-15 га можна отримати за рік від $2000 до $3000. З кожним роком і ця ціна буде рости.

Земля в Україні за п'ять років подорожчає ще на 20%: названа вартість ділянок, на які буде рости попит

Ринок землі в Україні відкрився пізніше, ніж в інших східноєвропейських країнах. Якщо порівнювати з їх досвідом, то у перші чотири роки після відкриття ринку землі приріст до вартості ділянок був 20% щороку. Такий сценарій розглядають і в Україні.

Наразі власником земельної ділянки в нашій країні може стати фізична особа, яка є громадянином України. З 2024 року доступ до землі відкриється і для юридичних осіб.

Нагадаємо, хто і як перевіряє власників земельних ділянок перед продажем землі.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua