Українські банки на час війни обмежили ліміти на переказ коштів за кордон. Якщо перевозити гроші через пункти пропуску на кордоні, потрібно знати, як це зробити, щоб не порушити законодавство тієї чи іншої країни. Існує кілька законних та безпечних способів перевезення коштів та матеріальних цінностей за кордон, про які потрібно знати всім, хто залишає країну.
Легальні засоби перевезення грошей за кордон
Кожен, хто виїзджає з України, може покласти гроші на розрахунковий рахунок та зняти їх уже за кордоном. Рахунок може бути як у гривні, так і у будь-якій іншій валюті. Слід врахувати, що при знятті коштів з карти за кордоном конвертація проходитиме не на вашу користь, а також може зніматися комісія за операції (за зняття грошей, за конвертацію, при внесенні коштів на рахунок тощо).
Вивезти готівкові та валютні цінності через державний кордон, згідно із законом, дозволено на суму до 10 тис. євро. Якщо ви вивозите більше грошей, тоді потрібно задекларувати цю суму, коректно заповнивши митну декларацію та маючи при собі підтвердження джерела цих грошей. Ще один спосіб вивезення грошей із країни – купити криптовалюту, обмінявши після перетину кордону її на євро, долари чи іншу валюту. Ризик полягає в тому, що курс криптовалют нестабільний, через що ви можете просто поміняти гроші за невигідним курсом, а також, залежно від способу придбання, можуть виникнути питання проходження фінмоніторингу та підтвердження походження коштів, за які придбані криптовалюти.
Раніше повідомлялося, що спровокувало стрімке падіння курсу криптовалюти за останні кілька тижнів.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal