Today.ua

Українцям розповіли, чи можуть вони не платити за оренду квартири під час війни

Під час війни українцям дозволили не платити за комунальні послуги, але багато кого ще цікавить питання орендної плати. Адже громадяни залишилися без роботи, і не всі можуть оплачувати орендоване житло. Що робити у таких випадках, розповіла адвокат Ірина Марчук.

За словами експерта, війна – це форм-мажорна обставина, яка прописана у всіх договорах, у тому числі щодо оренди. Проте це не означає, що всі українці можуть перестати платити за оренду житла, адже форс-мажорні обставини звільняють від відповідальності (штрафів, відшкодування збитків), але не від самих зобов'язань.

Таким чином, платити за оренду житла українці зобов'язані у будь-якому разі, інша справа – у які терміни. Перше, що потрібно зробити – прочитати договір про оренду квартири. У ньому може бути зазначено, що за форс-мажору сторона звільняється не лише від штрафу або пені, а й від орендної плати загалом. Якщо цього пункту немає, тоді варто переговорити з господарями житла та домовитися про відстрочку платежів.

Також, згідно із законом, орендар може не платити за оренду квартири у той період, коли приміщення їм не використовувалося за форс-мажорних обставин. Для цього потрібно звернутись безпосередньо до орендодавця із заявою з проханням звільнити вас від оплати оренди протягом періоду, за який не могли використовувати нерухоме майно за своїм призначенням. При собі потрібно мати докази того, що ви не проживали у квартирі певний період. Можна надати інформацію з офіційних джерел щодо окупації міста чи селища, постійних обстрілів, інформації про можливий наступ на місто.

Раніше українцям розповіли, як правильно фіксувати військові ушкодження свого житла, аби отримати компенсацію від держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ