Компенсація за зруйноване житло: як правильно фіксувати пошкодження, щоб отримати гроші на відновлення нерухомості

Автор: Лобанова Єлизавета

Українцям, які втратили житло під час війни, надаватиметься компенсація на відновлення своїх квартир та будинків. Механізм оцінки вартості збитків та виплат компенсації ще не узгоджений, але громадянам пояснили, які кроки вони можуть зробити вже зараз, щоб отримати відшкодування як можна швидше.

Компенсація за зруйноване житло: як правильно фіксувати пошкодження, щоб отримати гроші на відновлення нерухомості - today.ua

Відомо, що в Україні вже розпочався процес з обстеження зруйнованих та пошкоджених в результаті збройної агресії Росії будівель і споруд для визначення можливості їх подальшої експлуатації та демонтажу. Українці щодня залишають заявки в "Дії" на відшкодування збитків за зруйноване житло. Вже зареєстровано понад 66 тисяч заяв про пошкоджене майно.

Щоб подати заяву про пошкоджене майно в "Дії", потрібно у розділі "Послуги" вибрати "Пошкоджене майно", та заповнити форму, що з'явиться на екрані.

Крім того, усі власники зруйнованого та напівзруйнованого житла повинні зафіксувати усі збитки та руйнації, щоб потім легше було підрахувати суму збитків.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Найкращий варіант фіксації - сфотографувати руйнування на свій смартфон із прив’язкою до місцевості, сусідських будинків, вулиць та інших місцевих орієнтирів. Чим більше детальних фото буде зроблено, із зображенням пошкоджень всередині, тим краще. Також підходить і відеозйомка з деталізацією пошкоджень.

Наступні етапи, які передують отриманню компенсації, - складення акту пошкоджень (руйнувань) із представником громади (голова ОТГ, староста, представник адміністрації у районі-місті (комісія); складення акту пошкоджень (руйнувань) без участі представників громади, але за обов’язкової участі свідків – сусідів, а також бажано мати на руках акт пошкоджень (руйнувань) від представників ДСНС, які, наприклад, виїздили на пожежу або приймали участь у рятувальній операції вашого помешкання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поки невідомо, за чий саме рахунок українцям будуть відшкодовувати збитки за зруйновану під час війни нерухомість, але одним із способів компенсації можуть бути гроші держави-агресора, адже відповідно до ст. 53 Женевської конвенції про захист жертв війни від 12 серпня 1949 року "будь-яке знищення окупаційною державою рухомого чи нерухомого майна, що є індивідуальною або колективною власністю приватних осіб чи держави, або інших громадських установ чи соціальних або кооперативних організацій забороняється".

Раніше повідомлялося, що українці можуть не погоджуватися на квартири, які їм видасть держава у якості тимчасового житла, а вимагати суму компенсації, що їм належить.