Today.ua

Українцям пропонують фінансову допомогу з фейкових акаунтів: як не втратити всі свої гроші

Користуючись безпорадністю багатьох українців, що залишилися без роботи та будь-яких засобів існування, в Україні активізувались інтернет-шахраї. Вони створюють фейкові акаунти, які видають за ресурси благодійних організацій. Із цих ресурсів українцям щедро пропонується грошова допомога, а натомість у довірливих громадян вигрібають із карток останні гроші. Жертвами шахраїв уже стали немало громадян.

Про те, як не потрапити на гачок до заповзятливих шахраїв, розповіли у Нацбанку України.

З початку війни в Україні насправді багато міжнародних організацій долучились до благодійної допомоги нашим громадянам. Ледь не щотижня з'являється інформація про той чи інший міжнародний фонд, який допомагає  українцям фінансами. У такій ситуації відрізнити зерна від полови буває нелегко. Особливо, коли шахраї діють начебто від імені таких авторитетних організацій як ООН,  країни Євросоюзу, міжнародні банки, від імені застосунку Дія та, навіть, від НАТО.

"У таких каналах шахраї можуть розміщувати фішингові посилання на сайти, де можна начебто оформити таку виплату", – йдеться в повідомленні НБУ.

Так, низку фейкових акаунтів виявлено у Facebook. Вони, зокрема, містять посилання на такий собі Єдиний компенсаційний центр повернення невиплачених грошових коштів. Громадянам, які зайшли за цим посиланням, пропонують, щоб вони надали персональну інформацію, а також здійснили додатковий платіж. Після того, мовляв, на їхню картку виплатять усі гроші, які їм не дістались від міжнародної допомоги.

Щоб не розгубитись у цьому розмаїтті пропозицій, треба знати про характерні ознаки, які відрізняють фейкові акаунти від справжніх ресурсів благодійних організацій.

Українців, яким пропонують фінансову допомогу, мають насторожити деякі речі:

У двох перших випадках це має, як мінімум, насторожити і відбити бажання проводити якісь дії на запит цього ресурсу.

У третьому випадку – вас однозначно намагаються "підчепити на гачок" шахраї. Ні в якому разі не повідомляйте їм ніяких персональних даних. А якщо за своєю наївністю ви або хтось із ваших рідних уже це зробили, негайно заблокуйте картку, яку ви "засвітили".

Дотримуючись таких рекомендацій, можна зберегти собі гроші на картках і нерви.

Нагадаємо, ПриватБанк запустив акцію для отримувачів виплат від міжнародних організацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ