Українцям почали повертати старі фінансові борги, що були не виплачені державою в минулому

Автор: Марченко Любов

Держава почала повертати українцям фінансові борги, які мали були виплачені раніше. Йдеться про заборгованість з виплати пільг, які з тієї чи іншої причини не були виплачені отримувачам. Зараз їм почали повертати ці гроші. Громадяни зможуть забрати невиплачені кошти до вересня поточного року.

Українцям почали повертати старі фінансові борги, що були не виплачені державою в минулому - today.ua

Про це йдеться у повідомленні Пенсійного фонду України.

Українцям почали повертати гроші за невиплачені пільги, які вони не отримали торік. Йдеться про ті суми коштів, які були призначені для виплати пільг, однак не були виплачені пільговикам.

"Ідеться про кошти, що обліковувалися на рахунку для виплати пільг за обліковими записами пільговиків станом на 1 червня 2022 року, за якими не було звернень пільговиків щодо їх виплати, облік яких припинено 20 грудня 2022 року і які було повернуто АТ Ощадбанк на рахунок Мінсоцполітики", - пишуть у повідомленні ПФУ.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Держава вирішила виплатити пільговикам те, що заборгувала. Виплата боргів триватиме до вересня 2023. Отже всі пільговики, що не змогли з тієї чи іншої причини отримати гроші, які їм мали бути виплачені за пільгами, тепер можуть забрати заборговане.

Українцям почали повертати старі фінансові борги, що були не виплачені державою в минулому

Для того, щоб отримати борги за пільгами, слід підготувати такі документи:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • назву документа, що дає право на пільги, його серію та номер (за наявності), ким видано документ і дату його видачі (з пред’явленням оригіналу зазначеного документа або електронного посвідчення ветерана);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які не мають присвоєного номера з релігійних міркувань);
  • серію та номер паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу;
  • номер рахунка (за стандартом IBAN) та найменування банку, в якому відкрито рахунок для зарахування суми невиплаченої пільги.

Крім того, громадяни мають знати, що навіть у разі смерті пільговика, невиплачений борг може отримати хтось із членів його сім'ї.  Він має звернутись із заявою до ПФУ та відповідними документами, що посвідчують його особу, а також право на пільгу.

Нагадаємо, в Україні вже незабаром мають підвищити тарифи на електроенергію. Але громадяни із низькими статками підвищення не відчують, оскільки їм усе компенсують субсидіями.