Субсидії на електроенергію: хто з українців платитиме менше після підвищення тарифів

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні планують підвищити тарифи на електроенергію вже влітку. В уряді обіцяють, що підвищення буде не суттєвим, і громадяни з низьким рівнем доходів його практично не відчують завдяки системі субсидій.

Субсидії на електроенергію: хто з українців платитиме менше після підвищення тарифів - today.ua

За словами голови комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, дискусії щодо нових тарифів ще тривають. Проте заспокоює громадян, що багаторазового подорожчання електроенергії не буде.

Українці й надалі отримуватимуть субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема на оплату електроенергії. Якщо тарифи на електроенергію підвищать, як планується, з 1,44 до 2,88 грн за кВт/год, то суми у квитанціях споживачів зростуть на 200-300 гривень. За наявності субсидії, ця сума покриватиметься.

Субсидії на електроенергію: хто з українців платитиме менше після підвищення тарифів

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

У парламенті зазначають, що підвищення тарифів на електроенергію дозволить частково покрити дефіцит коштів компаній "Укренерго" та "Енергоатом". Їм потрібно чимало коштів на відновлення енергооб'єктів, пошкоджених внаслідок обстрілів російських окупантів. Пік ремонтних робіт припаде якраз на літо. До початку нового опалювального сезону потрібно зробити багато роботи. Нові ракетні атаки Росії ускладнюють цей процес.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними Міненерго, буде потрібна рекордна сума в 11 мільярдів доларів для повного відновлення енергетичної системи. Голова НКРЕКУ Костянтин Ущаповський уточнив, що наразі тариф на електроенергію для українців покриває лише чверть її вартості.

Раніше в Укренерго попросили українців скоротити споживання електроенергії увечері.