У травні уряд України ввів нові правила нарахування субсидій для громадян. Початок опалювального сезону, на який як правило призначають субсидію, стартує в жовтні. До цього часу у субсидіантів є час заново подати заяву та декларацію про доходи. Призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, проводиться без звернень громадян.
Збір та обробка інформації про субсидіантів та їх доходи, потребує часу. Потрібно опрацювати усі декларації, інформацію від банківських установ, реєстрів прав на рухоме та нерухоме майно, тощо. Для понад 85 % домогосподарств житлова субсидія на наступний період буде призначена автоматично, решті 15% потрібно заново подати документи та чекати результату перевірки.
Призначення та нарахування житлових субсидій усім домогосподарствам буде здійснено "заднім" числом, починаючи з травня поточного року. В розрахунок будуть братися доходи, отримані громадянами в 3 і 4 кварталі попереднього року.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Під автоматичний перерахунок не підпали домогосподарства, які отримували у попередньому опалювальному періоді субсидії у грошовій безготівковій формі, а також ті, у кого була призначена субсидія за фактичним місцем проживання, і ті, кому субсидія була призначена без врахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.
При призначенні субсидії не враховується житло, яким претендент на субсидію володіє на правах пайової власності, а також не враховуються будинки, отримані у спадщину в сільській місцевості. Тому, частина будинку, отримана у спадщину, не буде враховуватися при першому призначенні субсидії.
Нагадаємо, які доходи врахують українцям при першому призначенні субсидії у 2021 році.