У Пенсійному фонді розповіли, з яких причин пенсіонерам наполовину можуть урізати пенсію. Виявляється, таке трапляється, і найчастіше приводом стає переплата з вини пенсіонера.
Відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" підставою для стягнення 50% пенсії можуть бути:
- судові рішення, постанови і вироки (з майнових стягнень),
- виконавчі написи нотаріусів,
- інші рішення і постанови, виконання яких проводиться аналогічно виконанню судових рішень.
У Пенсійному фонді пояснили, що якщо пенсіонер вчасно не сплатив аліменти, штраф за порушення правил дорожнього руху, виконавчі збори, витрати на судочинство, кредитні зобов'язання, то на підставі рішення виконавчої служби або приватного виконавця з його пенсії буде списуватися заборгованість до повного погашення боргу.
Є випадки, коли пенсіонер втрачає право на пенсію, але не повідомляє про це державні органи. Коли вони про це дізнаються, то переплату доводиться повертати. Якщо людина втрачає право на пенсію або її частину, але не інформує про це пенсійні органи, їй продовжують нараховувати виплати.
Це може статися, наприклад, у випадку працевлаштування пенсіонера. Адже, якщо пенсіонер працює, це впливає на його право отримувати доплати, надбавки, підвищення, а також перерахунки доплат до пенсії у разі зміни прожиткового мінімуму. Пенсійні виплати пенсіонеру, який працює або займається підприємницькою діяльністю, також будуть зовсім іншими.
У законі прописана норма, згідно з якою працюючим пенсіонерам проводяться перерахунки доплат до мінімального розміру пенсії та за понаднормовий стаж, що пов'язано з підвищенням прожиткового мінімума. Але перерахунок можливий лише після того, як людина звільниться з роботи. Приховувати від Пенсійного фонду свій статус працюючої особи довго не вдасться, а повертати потім частину пенсії вам точно не захочеться.
Раніше повідомлялося, що з наступного року мінімальна пенсія в Україні може стати вдвічі вища, ніж зараз.