В Україні вдвічі підвищиться мінімальна пенсія: громадянам назвали суму

Уже з наступного року мінімальна пенсія в Україні може стати вдвічі вища, ніж зараз. У Раду внесли відповідний законопроект №5446, розроблений групою народних депутатів із різних фракцій.

В Україні вдвічі підвищиться мінімальна пенсія: громадянам назвали суму - today.ua

Зараз мінімальна пенсія в Україні дорівнює прожитковому мінімуму для осіб непрацездатного віку. На сьогодні він дорівнює 1769 гривень, а з грудня поточного року ПМ становитиме 1934 гривні. Тобто, якщо запропонований законопроект затвердять, то з нового 2022 року розмір мінімальної пенсії може дорівнювати 3868 гривням. Це вище, ніж теперішній показник середньої пенсії, який трохи перевищує 3500 гривень.

Які ще новини для пенсіонерів містить запропонований законопроект

Мінімальну пенсію на рівні двох прожиткових мінімумів пропонують встановити для громадян, які мають достатній трудовий стаж. Зокрема, для жінок він повинен бути не менше 30 років, для чоловіків - не менше 35. Таким чином, для них мінімальна пенсія складе 3868 гривень.

Для громадян, які досягли 65 років і мають страховий стаж в розмірі не менше 30/35 років, пропонують встановити мінімальну пенсію в розмірі не нижче 70% від мінімальної зарплати (нині вона становить лише 40% від мінімалки). Тобто, якщо цей закон буде прийнятий, то всі пенсіонери у віці від 65 років і старше, які мають відповідний стаж роботи, будуть отримувати не менше 4200 грн (з урахуванням нинішньої мінімалки в 6000 гривень). В Україні вдвічі підвищиться мінімальна пенсія: громадянам назвали суму Пенсіонерам, які не мають достатнього трудового стажу, пропонують призначати пенсію пропорційно їхньому стажу. Однак вона має бути не менше півтора прожиткових мінімума, тобто 2914 гривень.

Законопроект також передбачає збільшення пенсії для непрацездатних громадян, які втратили годувальника. Її пропонують встановити на рівні двох прожиткових мінімумів (3868 гривень) на кожного непрацездатного члена сім'ї. Нині вона становить 50% від пенсії померлого годувальника на одного члена сім'ї та 100% - на двох і більше.

В "кращих" традиціях сучасного українського законотворення в цьому законопроекті не вказане джерело такого радикального підвищення пенсій. Іншими словами, не написано, звідки взяти гроші, щоб дати їх пенсіонерам. Крім того, невідомо, що буде тоді з іншими пенсіями. Чи не вийде так, що переважна більшість громадян України просто буде отримувати мінімальну пенсію - незалежно від того, яку зарплату вони отримували раніше, і скільки платили внесків до Пенсійного фонду.

Нагадаємо, піти на пенсію в 60 років українцям з кожним роком буде дедалі важче. Адже з кожним роком посилюється вимога по страховому стажу, який потрібно мати, щоб отримувати виплати по досягненню пенсійного віку.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel