Українцям можуть “заморозити“ пенсії: у ПФУ розповіли, як відновити виплати

Українським пенсіонерам можуть "заморозити" пенсії на банківській карті, якщо вони понад шість місяців не зніматимуть отримані гроші. Про це громадян попередили у Пенсійному фонді.

Українцям можуть “заморозити“ пенсії: у ПФУ розповіли, як відновити виплати - today.ua

Зазначається, що виплати можуть припинитися, якщо людина не проводить жодних транзакцій за своїм банківським рахунком понад шість місяців: не знімає готівку, не розплачується в інтернеті тощо. У такому разі пенсія "заморожується".

Якщо ж пенсіонер перебуває за кордоном і не хоче знімати гроші з української карти, після повернення додому "заморожені" пенсії можна буде відновити.

Також люди, які зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях, не можуть зняти свої пенсії з карток, а отже, їх "заморозять", а після звільнення територій ПФУ відновить виплати.

Українцям можуть “заморозити“ пенсії: у ПФУ розповіли, як відновити виплати

Щоб "розморозити" пенсію, пенсіонеру потрібно особисто прийти до будь-якого відділення Пенсійного фонду, підтвердити свою особу за допомогою документа, сказати співробітникам ПФУ про бажання відновити виплату пенсії на картку, після чого фахівці проведуть перевірку даних та гроші за період, коли вони не знімалися, будуть доступні на банківському рахунку пенсіонера. Період перевірки може тривати близько 10 днів із дня звернення.

Раніше повідомлялося, як отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави замість пенсії.