Соціальна допомога замість пенсії: українцям повідомили, як оформити виплати

Автор: Леся Ловіцька

Українці, яким не вистачає страхового стажу для оформлення пенсії, можуть розраховувати на тимчасову соціальну допомогу від держави. Процедуру її призначення регламентовано Кабміном. Виплати доступні лише тим людям, які мають 15 років страхового стажу.

Соціальна допомога замість пенсії: українцям повідомили, як оформити виплати - today.ua

Соціальна допомога доступна особам, які досягли 65-річного віку. Українці, які мають лише 15 років страхового стажу, мають звернутися до органів соціального захисту населення за місцем прописки або за місцем фактичного проживання. Вони подають заяви та надають такі документи:

  • документ, що підтверджує особу пенсіонера, його місце проживання та ідентифікаційний код;
  • довідка про наявність певного страхового стажу. Його можна отримати у Пенсійному фонді на запит – протягом п'яти робочих днів.
  • декларація про доходи та майновий стан – її заповнюють на підставі довідок про доходи всіх членів сім'ї за останні 6 місяців, що передують місяцю звернення щодо призначення допомоги.

У разі якщо тимчасова соціальна допомога оформляється за місцем фактичного проживання пенсіонера, а не за пропискою, до зазначеного списку документів ще потрібно додати довідку про те, що людина не отримує такої допомоги в Управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Тимчасову соціальну допомогу призначають з дня, що настає після дати досягнення пенсійного віку за умови, що українець звернувся за оформленням виплат не пізніше як за три місяці після досягнення цього віку.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

Соціальна допомога замість пенсії: українцям повідомили, як оформити виплати

Якщо пенсіонер звернувся пізніше, то він отримає виплату з дня звернення за нею – з дати надання необхідних довідок та документів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Співробітники управління соціального захисту населення ухвалюють рішення призначити або відмовити пенсіонеру у призначенні соціальної допомоги протягом десяти днів з дня подання заяви. Про відмову українця повідомляють письмово протягом п'яти днів з дня ухвалення рішення.

Нагадаємо, що пенсії в Україні дозволили передавати у спадок, проте для цього є одна умова.