В Україні дозволили передавати пенсії у спадок, але є одна умова

Громадяни роблять відрахування до Пенсійного фонду, але не всі доживають до віку, щоб отримати заслужені виплати від держави. В Україні дозволили передавати пенсії у спадок, проте для цього є одна умова.

В Україні дозволили передавати пенсії у спадок, але є одна умова - today.ua

Українці можуть отримувати пенсію із двох джерел. Кошти, зараховані на особисті накопичувальні рахунки, можна буде передати у спадок. Це станеться, якщо пенсіонер не встигне отримати належні виплати. Заступник міністра соцполітики Дарія Марчак повідомила про нововведення у пенсійній системі.

"Накопичувальна пенсійна система передбачає, що накопичення стають вашою приватною власністю. Відповідно, ця приватна власність у разі, якщо з вами щось відбувається, переходить до ваших нащадків, спадкоємців, якщо ви визначите окремих спадкоємців. Тобто незалежно від того, як буде розвиватись ваше життя – це вже ваші гроші, на які маєте право лише ви", - зазначила чиновниця.

Нагадаємо, що зараз в Україні діє солідарна пенсійна система. Громадяни, які працюють, відраховують кошти до ПФ. Єдиний соціальний внесок становить 22% від заробітної плати. Ці гроші формують бюджет, із якого пенсіонери одержують пенсії. Цього року у державі планують запустити накопичувальну пенсійну систему. Цей рахунок можна буде передати спадкоємцям.

В Україні дозволили передавати пенсії у спадок, але є одна умова

Очікується, що відрахування на накопичувальний рахунок стануть обов'язковими для українців віком 18-55 років. Громадяни з 55-річного віку будуть накопичувати кошти лише за бажанням. Ці гроші є їхньою особистою власністю, які можуть прикріплюватися до заповіту.

В українців є можливість дізнатися про розмір майбутньої пенсії, використовуючи державну платформу "Дія". Ця опція поки недоступна у мобільному додатку – лише у веб-версії. Потрібно зайти до свого кабінету та вибрати розділ "Послуги".

Раніше повідомлялося, хто з українців має право на 600 грн доплати до пенсії.