Українці з низькими пенсіями можуть отримати надбавку від меценатів: як працює новий онлайн-сервіс

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні запрацювала нова послуга так званих меценатських пенсій. На порталі Пенсійного фонду кожен бажаючий може зробити благодіний внесок та підтримати тих, хто виживає за межею бідності. За рахунок пожертв громадян пенсіонерам з мінімальними пенсіями виплачуватимуть надбавки.

Українці з низькими пенсіями можуть отримати надбавку від меценатів: як працює новий онлайн-сервіс - today.ua

У разі персоналізованої виплати пенсіонер отримає доплату до своєї пенсії у розмірі 70% від внесеного внеску вже наступного місяця. Інші 30% від суми піде в загальний кошик ПФУ. Ці кошти розподілятимуться між рештою пенсіонерів з низькими пенсіями.

Завдяки впровадженню нової послуги ПФУ зможе підтримати фінансово українських пенсіонерів, чиї пенсії залишаються нижчими за прожитковий мінімум.

Щоб зробити благодійний внесок, потрібно зайти на веб-портал Пенсійного фонду та обрати розділ "Благодійні пожертвування" у верхньому меню сайту.

Популярні зараз

Українські пенсіонери мають право на виплату від ООН: хто може розраховувати

В ООН прогнозують масову міграцію українців вже найближчими місяцями

Чи мають право працівники ТЦК затримувати людей на вулиці

У піджаку в стилі мілітарі та на шпильках: Олена Зеленська відвідала освітній фестиваль у Львові

Українці з низькими пенсіями можуть отримати надбавку від меценатів: як працює новий онлайн-сервіс

Доплату можна здійснити на користь конкретного пенсіонера. Для цього потрібно вказати суму коштів, прізвище, ім'я та по-батькові одержувача, а також його реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Також можна зробити внесок на користь усіх пенсіонерів, і тоді кошти розподілятимуться між різними людьми. Вкажіть суму внеску, потім для оплати необхідно ввести дані своєї банківської картки і потрібна сума спишеться з рахунку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Механізм виплат практично автоматичний. Гроші меценатів почнуть надходити на рахунок пенсіонерів наступного місяця після місяця надсилання пожертвування.

Раніше у Пенсійному фонді розповіли, як враховуватимуть зарплату під час війни при нарахуванні пенсії.