У Пенсійному фонді розповіли, як враховуватимуть зарплату під час війни при нарахуванні пенсії

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, яким під час війни скоротили зарплату, переймаються тим, як їм у майбутньому розраховуватиметься розмір пенсії з урахуванням низьких доходів. У Пенсійному фонді розповіли, що зарплату, отриману під час військового стану та протягом трьох місяців після його завершення, можна взагалі не враховувати при обчисленні пенсії.

У Пенсійному фонді розповіли, як враховуватимуть зарплату під час війни при нарахуванні пенсії - today.ua

Таким чином, якщо громадяни під час війни працюють не повний робочий день і відповідно отримують менше, цей період можна взагалі не враховувати при обчисленні пенсії. 

Відповідні зміни внесено минулого року до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Можливість так званої "оптимізації заробітку" надано для виключення з обчислення низької зарплати та відповідно отримання більшої пенсії. Щоб виключити небажаний період доходів із розрахунку, слід зазначити це у заяві до ПФУ при подачі документів на пенсію.

Популярні зараз

Названо втрати України у війні з Росією: чому контрнаступ пішов не за планом

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Нацкомісія ухвалила рішення щодо підвищення тарифу на передачу електроенергії: що це означає для побутових споживачів

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

Можливість не допустити зниження коефіцієнта зарплати при обчисленні пенсій залишиться у громадян і протягом трьох місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.

У Пенсійному фонді розповіли, як враховуватимуть зарплату під час війни при нарахуванні пенсії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також, крім періодів воєнного стану, можна виключити зарплату за період карантину (з березня 2020 року до його вирішення та шість календарних місяців після цієї дати). Можна також виключити будь-які 60 календарних місяців поспіль протягом усього періоду страхового стажу, але не більше 10% тривалості стажу, обчисленого в одинарному розмірі.

Раніше повідомлялося, як українці можуть укласти спеціальний договір із Пенсійним фондом та збільшити свій пенсійний стаж.