Українці із недостатнім трудовим стажем не можуть отримати пенсію. Для них передбачено соціальну допомогу. Умови оформлення виплат назвав One.ua.
Йдеться про так звану соціальну пенсію за віком. Ці виплати передбачені після досягнення 65-річчя. Їх перераховують кожні шість місяців з урахуванням середньомісячного сукупного доходу та майнових змін.
На виплати можуть розраховувати українці, які накопичили щонайменше 15 років страхового стажу. Кошти починають нараховувати з віку, коли у таких осіб має з'явитися право на пенсію.
Як оформити соціальну допомогу замість пенсії
Українці мають звернутися до органів соціального захисту населення за місцем прописки чи фактичного проживання. При оформленні соцпенсії не за пропискою слід додати довідку про неотримання такої допомоги в Управлінні праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Претендентам на виплати необхідно надати:
- документ, що засвідчує особу пенсіонера та його місце проживання та податковий номер;
- довідку про страховий стаж (до ПФУ на запит пенсіонера протягом п'яти робочих днів);
- декларацію про майновий стан та доходи (заповнюють на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї) за останні півроку перед місяцем звернення за призначенням допомоги.
Розмір соціальної допомоги
Українці з недостатнім страховим стажем можуть отримати виплату, яка дорівнює різниці між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, та сукупним середньомісячним доходом сім'ї із розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. При цьому сума не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В Україні прожитковий мінімум для працездатних осіб наразі становить 2600 грн.
Виплати соціальної допомоги не передбачені, якщо:
- українець отримує пенсію (зокрема соціальну), працює чи отримує дохід іншим шляхом;
- один із членів сім'ї протягом року перед зверненням по тимчасову допомогу купив щось або сплатив послугу на суму понад 50 тис. грн;
- середньомісячний сукупний дохід сім'ї для людини за попередні шість місяців перевищує 100% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
- виявлено додаткові джерела для існування, які не зазначені заявником у декларації про доходи та майно (заробіток офіційно непрацевлаштованих членів сім'ї, здача в оренду нерухомості тощо);
- особа або члени її сім'ї мають друге житло за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. м на одного члена сім'ї та додатково 10,5 кв. м на сім'ю, а також більше одного автомобіля (або іншого транспортного засобу).
Грошова допомога українцям без необхідного пенсійного стажу може призначатися попри зазначені обмеження, якщо у складі сім'ї є особа з інвалідністю. Остаточне рішення ухвалюють після обстеження матеріально-побутових умов громадянина, який звернувся за призначенням виплат.
Раніше повідомлялося, що в Україні з'явився новий вид пенсії на суму 5016 грн.