В Україні з'явився новий вид пенсії у розмірі 5016 грн на місяць

В Україні запроваджують новий вид пенсії у розмірі 5016 грн на місяць. На неї можуть розраховувати люди з особливими заслугами перед державою.

В Україні з'явився новий вид пенсії у розмірі 5016 грн на місяць - today.ua

Спеціальна пенсія надаватиметься українцям, які набули статусу борців за незалежність у XX столітті. Виплата становитиме два прожиткові мінімуми для людей, які втратили працездатність. У 2023 році ця сума дорівнює 5016 грн.

Відповідні зміни зазначено у законопроекті №8032. Сьогодні депутати Верховної Ради ухвалили його у другому читанні. Рішення щодо запровадження особливого виду пенсії підтримали 313 народних обранців. Про це повідомив Ярослав Железняк.

Очікується, що розмір виплати підвищуватиметься щороку. Статус одержувачів регулюється двома законами:

  • "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". Це люди, які зазнали репресій з політичних чи релігійних мотивів і були позбавлені волі або примусово та безпідставно були поміщені до психіатричної установи.
  • "Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті", прийнятий ще у 2015 році.

Зазначені громадяни мають бути реабілітовані у встановленому законом порядку. Раніше депутат ВРУ Володимир Вятрович заявив, що документ передбачає пенсію за особливі заслуги реабілітованим борцям за незалежність України у ХХ столітті, яких незаконно позбавили волі у СРСР.

В Україні з'явився новий вид пенсії у розмірі 5016 грн на місяць

Нагадаємо, що з червня пенсіонери, які працюють, отримають перерахунок пенсій "заднім числом". Їм нарахують підвищені виплати одразу за три місяці: червень, травень та квітень. Однак індексація може виявитися несуттєвою.

Раніше повідомлялося, що українцям блокують виплату пенсій через заборгованість із комунальних послуг.