Today.ua

Українці усе ще можуть отримати землю у власність безоплатно: у Мін'юсті нагадали, як це зробити

Незважаючи на відкриття ринку і, здавалося б, повну комерціалізацію усього, що стосується обігу землі, в Україні все ще залишається чинним закон, який дозволяє громадянам отримати землю у власність безоплатно.

У Мін'юсті нагадали, скільки землі може безоплатно отримати у власність кожен українець, і як оформити право власності на цю землю.

Кожен повнолітній громадянин України має право на одержання кількох земельних наділів. Землю у власність безоплатно можна отримати для різних видів використання. Залежно від них визначено певний розмір ділянок.

Які земельні ділянки можуть отримати українці

Таким чином, кожен українець може отримати до п'яти ділянок землі у власність безоплатно. А громадяни, які мають досвід роботи в аграрній галузі або профільну освіту, мають право ще й на шосту ділянку – під ведення фермерського господарства.

Порядок оформлення земельної ділянки

  1. Насамперед слід обрати вільну земельну ділянку за бажаним місцем розташування та відповідним цільовим призначенням.
  2. Після того слід звернутися до місцевої ради, на території якої знаходиться обрана вами ділянка, надавши необхідні документи. Звідти вам мають дати згоду на розроблення проекту землеустрою на цю ділянку або обгрунтовану відмову.
  3. Якщо місцева влада дала добро, то наступним кроком буде розроблення проекту землеустрою. Його замовляють у землевпорядній організації. Тут слід звертати увагу, щоби проект був розроблений лише сертифікованим інженером-землевпорядником. Інакше цей документ буде недійсним.
  4. Маючи на руках проект землеустрою, слід зареєструвати ділянку у Державному земельному кадастрі.
  5. Наступний етап – затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
  6. І завершальний етап – реєстрація права власності на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Детальніше весь процес, як отримати землю у власність безоплатно, можна дізнатися тут.

Нагадаємо, тим часом на ринку землі за перший місяць його функціонування вже встановилися певні ціни на землю. Відповідно до даних Мінагрополітики середня вартість гектара сільгоспугідь зараз становить 40 тисяч гривень. Але Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) називає значно меншу реальну ціну – 26,8 тисячі гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ