Українцям назвали реальну ціну на землю

Автор: Марченко Любов

В Україні реальна ціна на землю набагато нижча, ніж у звітах чиновників. В мінагрополітики неправильно її рахують. Саме тому у звітах профільного міністерства середня ціна на землю становить 40 тисяч гривень.

Українцям назвали реальну ціну на землю - today.ua

Насправді реальна вартість української землі на ринку землі в липні становила 26,8 тисячі гривень за гектар ріллі, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) у своєму Facebook.

В УКАБ вважають, що чиновники з Мінагрополітики некоректно порахували ціну на землю за підсумками першого місяця функціонування ринку землі.

Зокрема, вони брали до уваги невеликі ділянки землі, що продавались у Київській, Одеській та Львівській областях. Там у деяких випадках продавали ділянки значно менші від 1 гектара. А якщо порахувати вартість гектара такої землі, то вона становила би близько 700 тисяч (!) гривень. Та насправді така ціна на землю не є репрезентативною, адже ці продані невеликі ділянки, очевидно, призначаються не для сільськогосподарських цілей.

Популярні зараз

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Стало відомо, що буде з цінами на бензин та дизельне паливо найближчим часом

"Очевидно, що на таких земельних ділянках знаходяться елітні будинки або вони купуються для інвестування в будівництво, а не сільське господарство. Тому, щоб визначити об’єктивну ціну товарних с/г земель ми брали для розрахунку ціну відчуження ріллі площею понад 1 га", - пояснила експерт із земельних питань УКАБ Еліна Юрченко.

Українцям назвали реальну ціну на землю

Отже, в УКАБ розрахували, що реальна вартість гектара ріллі у перший місяць функціонування ринку землі становила 26,8 тисячі гривень.

"Порівняно низьку середню ціну можна пояснити малою кількістю угод щодо продажу с/г земель, ймовірно нижчою НГО (нормативної грошової оцінки, - авт.) проданих земельних ділянок з піщаними грунтами та на схилах. Така ситуація наразі спостерігається у половині областей України", - зазначають в УКАБ.

Крім того, невелику кількість продажів пов'язують із ваганнями нотаріусів, які через певні неузгодженості в законі не ризикують оформлювати угоди купівлі-продажу землі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В УКАБ сподіваються, що з появою тлумачення закону від Мінюсту активність ринку землі пожвавиться, і тоді можна буде мати більш реальну картину: яка насправді встановилася ціна на землю.

Нагадаємо, деякі експерти вважають, що восени ціна на землю в Україні знизиться. Мовляв, у деяких власників паїв завищені очікування щодо вартості їхніх активів.