Українці, що поїхали за кордон, можуть залишитися без квартир: юрист розповів про популярні шахрайські схеми

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які поїхали за кордон та залишили без нагляду своє житло, можуть не повернутися до своїх квартир. А вся справа в тому, що на ринку зараз активно орудують шахраї, які вигадують різні схеми вилучення чужого житла. Юрист Іван Кудояр на своїй сторінці у Facebook поділився подробицями популярних афер.

Українці, що поїхали за кордон, можуть залишитися без квартир: юрист розповів про популярні шахрайські схеми - today.ua

За словами правозахисника, за останні два місяці він зіткнувся із двома випадками шахрайства. Юрист детально описав, як виглядають ці схеми, щоб українці могли захистити своє майно, а ті, хто потребує житла, — не стати жертвою аферистів.

Злочинці шукають в інтернеті потрібну квартиру, власники якої виїхали за кордон. Вони проникають у житло, і починають здавати його за домовленістю, використовуючи "ліві" паспорти нібито власника квартири. Фактично укладаються типові договори оренди, і люди заїжджають у житло, нічого не підозрюючи.

Юрист розповів, що на "чорному" ринку купити фальшивий паспорт можна за суму від 200 до 2000 доларів. Тому шахраї цим користуються.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українці, що поїхали за кордон, можуть залишитися без квартир: юрист розповів про популярні шахрайські схеми

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як захистити свою квартиру від шахраїв

Юрист вирішив дати кілька порад українцям, які виїхали з України та залишили там квартири чи інше майно. Щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно:

  • Залишаючи на тривалий термін житло без нагляду, варто оформити договір позики (іпотеки) з кимось із близьких. Нотаріус накладе обмеження на розпорядження квартирою.
  • Якщо з будь-яких причин ваша квартира не внесена до реєстру майнових прав, тоді юрист радить це зробити швидше. Через цей же реєстр ви можете переконатися, що з квартирою все гаразд.
  • Якщо залишаєте житло на квартирантів, заздалегідь дізнайтеся всю інформацію про них: де працюють, активність у соціальних мережах, інформацію про рідних. При оренді житла варто взяти як заставу якісь документи, наприклад, посвідчення водія.
  • Якщо ви здаєте своє житло та перебуваєте в Україні, частіше навідуйтесь на орендовану квартиру з метою перевірки людей, які там мешкають. У воєнний час варто бути особливо пильними.

Раніше повідомлялося, що українцям доведеться заплатити податок на житло, яке було ними придбано багато років тому.