Українцям доведеться сплатити податок на житло, яке було ними придбане багато років тому

Автор: Марченко Любов

Українцям нагадали, що треба сплатити податок на житло. Причому це стосується навіть квартир і будинків, які були куплені давно. Якщо вони відповідають критеріям щодо сплати податку, то за них доведеться платити.

Українцям доведеться сплатити податок на житло, яке було ними придбане багато років тому - today.ua

Податок на житло сплачується не за будь-яке помешкання і не на всю його площу.

Оподаткуванню підлягають лише квартири площею понад 60 квадратних метрів і будинки, площа яких перевищує 120 квадратних метрів. При цьому оподатковується лише та площа, яка перевищує ці норми. Наприклад, якщо площа квартири становить 70 квадратних метрів або площа будинку дорівнює 130 "квадратам", то оподаткуванню в обох випадках підлягають лише "зайві" 10 квадратних метрів.

Розмір податкової ставки за один квадратний метр встановлюється місцевою владою, проте він не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, яка була встановлена ​​на 1 січня того року, за який сплачується податок на житло.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Оскільки цьогоріч українці мають сплатити податок за минулий рік, то мінімалка береться у розмірі на 1 січня 2022 року. Тоді вона становила 6500 гривень. Отже, граничний податок на один квадратний метр "зайвої" житлової площі становитиме 97,5 грн.

Українцям доведеться сплатити податок на житло, яке було ними придбане багато років тому

Цю граничну цифру збільшувати не можуть, а от зменшити її на власний розсуд місцева влада цілком має право. Наприклад, у Києві цього року ставка податку на житло становить 90 грн за квадратний метр.

Таким чином, якщо у вас є 10 квадратних метрів "зайвої" столичної житлоплощі, то вам доведеться сплатити за неї 900 гривень податку. Така сума сплачується щорічно.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, якщо у вас є особливо розкішне житло (квартира понад 300 квадратних метрів і будинок понад 500 "квадратів"), то вам додатково раз на рік доведеться сплатити ще 25 тисяч гривень податку за свої апартаменти.

Нагадаємо, з 1 липня українським ФОП повернуть довоєнні податки. Проте, деякі підприємці ризикують потрапити на загальну систему оподаткування. Тоді їхні податки взагалі стануть набагато вищими.