Українці, що поїхали за кордон, можуть залишитися без квартир: юрист розповів про популярні шахрайські схеми

Автор: Лобанова Єлизавета

Українці, які поїхали за кордон та залишили без нагляду своє житло, можуть не повернутися до своїх квартир. А вся справа в тому, що на ринку зараз активно орудують шахраї, які вигадують різні схеми вилучення чужого житла. Юрист Іван Кудояр на своїй сторінці у Facebook поділився подробицями популярних афер.

Українці, що поїхали за кордон, можуть залишитися без квартир: юрист розповів про популярні шахрайські схеми - today.ua

За словами правозахисника, за останні два місяці він зіткнувся із двома випадками шахрайства. Юрист детально описав, як виглядають ці схеми, щоб українці могли захистити своє майно, а ті, хто потребує житла, — не стати жертвою аферистів.

Злочинці шукають в інтернеті потрібну квартиру, власники якої виїхали за кордон. Вони проникають у житло, і починають здавати його за домовленістю, використовуючи "ліві" паспорти нібито власника квартири. Фактично укладаються типові договори оренди, і люди заїжджають у житло, нічого не підозрюючи.

Юрист розповів, що на "чорному" ринку купити фальшивий паспорт можна за суму від 200 до 2000 доларів. Тому шахраї цим користуються.

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Українці, що поїхали за кордон, можуть залишитися без квартир: юрист розповів про популярні шахрайські схеми

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як захистити свою квартиру від шахраїв

Юрист вирішив дати кілька порад українцям, які виїхали з України та залишили там квартири чи інше майно. Щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно:

  • Залишаючи на тривалий термін житло без нагляду, варто оформити договір позики (іпотеки) з кимось із близьких. Нотаріус накладе обмеження на розпорядження квартирою.
  • Якщо з будь-яких причин ваша квартира не внесена до реєстру майнових прав, тоді юрист радить це зробити швидше. Через цей же реєстр ви можете переконатися, що з квартирою все гаразд.
  • Якщо залишаєте житло на квартирантів, заздалегідь дізнайтеся всю інформацію про них: де працюють, активність у соціальних мережах, інформацію про рідних. При оренді житла варто взяти як заставу якісь документи, наприклад, посвідчення водія.
  • Якщо ви здаєте своє житло та перебуваєте в Україні, частіше навідуйтесь на орендовану квартиру з метою перевірки людей, які там мешкають. У воєнний час варто бути особливо пильними.

Раніше повідомлялося, що українцям доведеться заплатити податок на житло, яке було ними придбано багато років тому.

Головне