Українці можуть збільшити собі розрахункову пенсію без додаткового стажу та виплат: у чому хитрість

Автор: Марченко Любов

Українці можуть збільшити розмір своєї розрахункової пенсії без будь-яких додаткових зусиль та фінансових вливань. Для того, щоб розмір розрахункової пенсії був вищим, їм не знадобиться ні заробляти додатковий стаж, ні сплачувати більший розмір єдиного податку.

Українці можуть збільшити собі розрахункову пенсію без додаткового стажу та виплат: у чому хитрість - today.ua

У чомусь хитрість, роз'яснили фахівці Соціальної платформи.

Вплинути на розмір своєї розрахункової пенсії та відповідно на розмір щомісячної виплати, яку вони отримуватимуть, можуть майбутні пенсіонери. Причому це вдасться не всім, а лише тим, хто святкує свій день народження або в останні, або перші пару місяців року.
Тобто, скористатися цим способом зможуть лише ті громадяни, які народилися приблизно з листопада до лютого.

Уся справа – у строках подання заяви про призначення пенсії. Українці можуть подати заяву про призначення пенсії до Пенсійного фонду або за місяць до пенсійного віку (60 років), або протягом трьох місяців із дня свого шістдесятиріччя.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Тобто людина, яка народилася наприкінці лютого, може подавати заяву до ПФУ вже на початку грудня попереднього року. Так само як і людина, яка народилася на початку листопада попереднього року, цілком може подавати заяву у січні наступного року. І ось якраз рік подання заяви відіграє важливу роль.

Українці можуть збільшити собі розрахункову пенсію без додаткового стажу та виплат: у чому хитрість

При розрахунку пенсії українцям використовують показник середньої зарплати по країні за три роки, що передують року подання заяви. Тобто, якщо вам виповниться 60 років у лютому 2024 року, а ви поквапились і подали заяву до ПФУ ще у грудні 2023 року, то при розрахунку вашої пенсії братимуть показник середньої зарплати в Україні за 2020-2022 роки. А якби ви подали заяву вже 2024 року, то середню зарплату для розрахунку пенсії брали би за 2021-2023 роки. У другому випадку ваша пенсія вийде однозначно вищою.

Аналогічні міркування є резонними і для тих, хто народився наприкінці року. Звідси висновок: якщо ваш день народження випадає недалеко від новорічної дати, не поспішайте з поданням заяви до ПФУ, щоб не помилитися з майбутньою пенсією.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але при цьому слід пам'ятати: якщо ви не впишетесь із заявою у три місяці після 60-річчя, то пенсію вам нарахують не з 60 років, а з дня фактичного звернення до Пенсійного фонду.

Нагадаємо, багатьом пенсіонерам запланували щомісячну доплату до пенсії у розмірі 300 гривень.