Багатьом українцям запланували щомісячну доплату до пенсії 300 гривень: хто може на неї розраховувати

Автор: Марченко Любов

Багато українців, окрім основної розрахункової пенсії, отримують ще й різні доплати. Зокрема, доплата належить пенсіонерам "у віці", які досягли 70 років. Так, для однієї із вікових категорій передбачено щомісячну доплату до пенсії 300 гривень.

Багатьом українцям запланували щомісячну доплату до пенсії 300 гривень: хто може на неї розраховувати - today.ua

Як розподіляються вікові доплати для пенсіонерів, та як їх нараховують, розтлумачили у Пенсійному фонді України.

Пенсіонери віком від 70 років отримують вікові доплати до пенсії. Доплати до пенсій почали запроваджувати в Україні з ініціативи президента Володимира Зеленського ще до війни. Першими отримали доплату у розмірі 500 гривень 80-річні громадяни. Згодом настала черга 75-річних. Їм почали доплачувати по 400 гривень щомісяця. І насамкінець запровадили доплати для 70-річних українців. Вони одержують по 300 гривень.

Втім, доплати, які отримують громадяни віком від 80 і 75 років, вже зазнали індексації. Їх індексували разом із основною пенсією. Завдяки цьому виплати для 80-річних тепер становлять 570 гривень, а 75-річні вже отримують по 456 гривень. При цьому 70-річні громадяни, яким стали доплачувати до пенсії лише з жовтня минулого року, отримують поки що не індексовану надбавку у розмірі 300 гривень.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Багатьом українцям запланували щомісячну доплату до пенсії 300 гривень: хто може на неї розраховувати

Доплату до пенсії починають нараховувати одразу від дня народження

"7 травня мені виповнилося 70 років, пенсію отримую 17 числа.Чи отримаю я цього місяця доплату до пенсії у розмірі 300 гривень у повному обсязі?", — поцікавилася одна з пенсіонерок в акаунті ПФУ.

У Пенсійному фонді їй роз'яснили, що доплату до пенсії починають нараховувати з того місяця, в якому пенсіонер досяг певного віку, що дозволяє отримувати таку надбавку. Однак першу доплату нараховують не з початку місяця, а з того числа, коли пенсіонеру виповнилося 70 років. Зокрема, в її випадку це з 7 травня.

Як роз'яснили у ПФУ, нарахування травневої пенсії здійснюються ще у квітні, а самі виплати здійснюються з 4 по 25 число кожного місяця.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Щомісячно, перед початком нарахування, провадяться всі перерахунки пенсій на наступний виплатний період, зокрема, у зв'язку зі встановленням щомісячної доплати до пенсії у розмірі 300 грн пенсіонерам, які досягли 70 років", - відповіла прес-служба ПФУ.

Нагадаємо, багатьом українцям можуть занизити пенсію під час розрахунку. Тож пенсіонерам потрібно самим перевірити, як їм розраховують пенсію, та які закони при цьому застосовують.