ФОПи можуть оформити припинення підприємницької діяльності через портал "Дія". Для цього лише потрібно подати онлайн відповідну заяву. Її розглянуть упродовж доби. Перш ніж подавати заяву щодо припинення підприємницької діяльності підприємець має подати податкову звітність і сплатити всі податки, які мали мали бути сплачені на дату подання заяви.
Інформація щодо припинення підприємницької діяльності має бути внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Дата внесення цієї інформації вважається датою припинення пілприємницької діяльності.
Для того, щоби мати можливість подати заяву щодо закриття підприємства через портал "Дія", треба мати там зареєстрований кабінет громадянина або зареєструвати його. Крім того, треба подбати про електронний підпис.
Алгоритм подання заяви щодо припинення підприємницької діяльності через портал "Дія"
- Слід отримати електронний підпис (кваліфікований електронний підпис). Тим, хто його вже має - відкрити папку із посиланням на нього.
- Зареєструватись або авторизуватись за допомогою електронного підпису у кабінеті громадянина на порталі "Дія".
- Заповнити онлайн заяву для отримання потрібної послуги.
У системі вже є вся необхідна інформація щодо підприємницької діяльності громадянина. Йому просто слід звірити усі дані та завірити їх електронним підписом.
Після цього заява надійде до реєстратора і до податківців. Причому все це буде зроблено автоматично.
Перевірити, на якому етапі знаходиться розгляд заяви, можна в електронному кабінеті громадянина. Там буде відображатись її статус. Після того, як підприємство закриють, ФОПа (тепер уже колишнього) повідомлять про це електронною поштою. Крім того, відповідне повідомлення з'явиться також і в самому електронному кабінеті.
В які строки буде вирішено питання щодо припинення підприємницької діяльності?
Заяву щодо припинення мають розглянути упродовж 24 годин після її надходження. (Якщо заяву було подано не перед вихідними. Вихідні дні не враховуються). Водночас, строк закриття підприємницької діяльності у податковій службі залежить від виду діяльності.
Підприємцям також слід знати, що ця процедура абсолютно безкоштовна. Але перш ніж подавати заяву щодо припинення підприємницької діяльності, треба здати податкову звітність і сплатити всі необхідні податки.
Нагадаємо, ФОПам можуть поки що скасувати штрафи за невстановлені касові апарати. Ймовірно, що парламент дасть їм ще місяць на установку РРО.