У період карантину українці активно зайнялися перепродажем квартир. Це досить вигідний спосіб заробітку шляхом продажу права власності, яке інвестор набуває внаслідок інвестування на ранніх етапах будівництва, та продажу об’єкта ближче до готовності.
За 2020 рік в Україні було укладено 261,7 тисячі угод з перепродажу квартир, з яких лише у Києві – 38,3 тисяч. За статистикою ріелторів, найбільше об’єктів перепродавали у 4 кварталі 2020 року – 87,9 тисячі. У 1 кварталі 2020 року українці перепродали 63 тисячі, у 2 кварталі – 50,6 тисячі, у 3 кварталі – 80,3 тисячі. За 1-й квартал 2021 року було укладено 59,9 тисяч договорів з перепродажу.
Вартість квартир в Україні невпинно росте. Середня ціна квадратного метра у червні 2021 року становила 30 800 грн. Ціна росте, бо росте попит на житло. Начебто після карантину грошей у людей менше, але а квартири розкуповують, немов гарячі пиріжки. Виявляється, що такий ажіотаж спричинили іноземці.
Іноземні громадяни, які мають у себе на батьківщині доступ до дешевих кредитів, беруть у тамтешніх банках гроші в борг і вкладають їх в українську нерухомість ще на етапі її будівництва. Продавши її через рік та повернувши гроші банку, інвестор отримає 10-15% чистого прибутку.
Ціни на житло ростуть не лише в Києві, а й у всій Україні. На це вплинуло і подорожчання енергоресурсів та будматеріалів.
Ухвалення нового податкового кодексу призведе до ще більшого подорожчання житла на ринку нерухомості, починаючи від "вторинки", закінчуючи квартирами в новобудовах. Якщо податковий законопроект буде прийнятий, то забудовників зобов'яжуть платити ПДВ в розмірі 20%. Відповідно, цей податок закладуть у вартість квартир.
Нагадаємо,в Україні змінять порядок поділу нерухомого майна, після чого його співвласникам стане набагато простіше ділити житло між собою.