В Україні змінять порядок поділу житла: постанова вдарить по кишенях орендодавців

В Україні будуть по-новому проводити поділ житла. Мінрегіон розробив новий порядок поділу житлової нерухомості. З одного боку, він спростить порядок поділу нерухомого майна. З іншого - власники житла, які здають його в оренду, вже не зможуть дробити свої квартири на "нескінченно малі величини", створюючи з однієї квартири два, три, а то й чотири окремі житла для орендарів.

В Україні змінять порядок поділу житла: постанова вдарить по кишенях орендодавців - today.ua

Директор ріелторського об'єднання "Простір" Юлія Курганова розповіла про особливості нового процесу поділу житла, розробленого Мінрегіоном.

Мінрегіон розробив проект постанови з довгою назвою "Порядок визначення технічної можливості поділу, об'єднання об'єкта (об'єктів) нерухомого майна або виділення частки з об'єкта нерухомого майна".

Із введенням цієї постанови в дію, співвласникам житлової нерухомості стане набагато простіше ділити її між собою, тому що постанова передбачає абсолютно чіткі правила поділу житла. В Україні змінять порядок поділу житла: постанова вдарить по кишенях орендодавців Досі, якщо, наприклад, на одну квартиру було кілька спадкоємців, то їм, як правило, доводилося звертатися до суду, щоб розділити спадщину між собою. І найрозумніше, що передбачав суд - це продаж спірної квартири і розподіл грошей від продажу між спадкоємцями.

Тепер цього можна буде уникнути і розділити житло самим, не вдаючись до допомоги Феміди.

Постанова "ускладнить життя" орендодавцям, які звикли дробити житло

Полегшуючи співвласникам житла процес його поділу, нова постанова одночасно ускладнить життя власникам нерухомості, які з однієї 3-4-кімнатної квартири легко роблять 4 однокімнатні та "гребуть лопатою" гроші з орендарів.

Порядок поділу житла передбачає не тільки  поділ житлоплощі, але й поділ нежитлової площі квартири - зокрема кухні, ванни і санвузла. Тому нескінченно дробити квартиру на однокімнатні тепер не вийде, каже Юлія Курганова.

Нагадаємо, в Києві ціну на житло підігрівають іноземці. Маючи доступ до дешевих кредитів у себе на батьківщині, вони беруть кредити і купують квартири в Україні ще на етапі будівництва. А потім, коли будівництво завершено, перепродують житло вже за дорожчою ціною. Таким чином вони мають на перепродажі квартир до 15% чистого прибутку.

ДЖЕРЕЛОubr.ua