Українські роботодавці отримають компенсації за працевлаштування ще двох категорій безробітних: кого стосується

Українські роботодавці можуть отримати 6500 гривень за кожного працевлаштованого переселенця з потерпілих від війни регіонів. З 29 квітня список осіб, за працевлаштування яких можна буде отримати компенсацію, стане ширшим. Про це повідомляє "Юридичний радник для ВПО".

Українські роботодавці отримають компенсації за працевлаштування ще двох категорій безробітних: кого стосується - today.ua

Так, наприкінці березня минулого року в Україні стартувала програма працевлаштування переселенців. До 29 квітня 2023 року включно роботодавці в Україні можуть отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі ЄСВ за працевлаштування осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше одного місяця, за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на два роки.

До переліку осіб входять такі категорії ВПО:

 • один із батьків або особа, яка їх замінює: у нього на утриманні знаходиться дитина (дітей) у віку до шести років; виховує без одного з подружжя дитини у віці до 14 років або дитини з інвалідністю; містить без одного з подружжя особу з інвалідністю з детства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
 • особи, звільнені після відбуття покарання чи примусового лікування;
 • особи, яким до наступу права на пенсію за віком залишилося десять і менше років;
 • особи, яким виповнилося 15 років і які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, у вигляді винятку, прийматися на роботу;
 • особи, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої волі внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Також можна було отримати компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці за працевлаштування з направлення центру зайнятості строком не менше ніж на рік осіб, які перебувають у статусі зарегистрированного безробітного більше місяця, а саме:

 • осіб з інвалідністю, які не  досягли пенсійного віку;
 • учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19–21 ч. 1 статті 6 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціальної захисту";
 • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилось не більше п'яти років.

Українські роботодавці отримають компенсації за працевлаштування ще двох категорій безробітних: кого стосується

Що зміниться для роботодавців з 29 квітня

Із завтрашнього дня українські роботодавці зможуть отримати компенсацію за зареєстрованих безробітних, які перебувають в одноіменному статусі понад шість місяців у вигляді компенсації фактичних витрат у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачено. Напрямок центру зайнятості для таких осіб встановлюється на термін не менше 2 років. Тривалість виплат — 12 місяців протягом двох років.

Також можна отримати компенсацію від держави при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних із числа осіб:

 • у віці до 25 років, сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
 • у віці до 35 років — на перше робоче місце;
 • звільнених із термінової військової або альтернативної (невійськової) служби — на перше робоче місце після такого звільнення.

Виплата надається у вигляді компенсації 50% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виплати, за відповідну особу за місяць (у 2023 році — 3350 грн). Тривалість виплат може становити не більше шести місяців при працевлаштуванні особи на строк не менше одного року.

Якщо компенсація надається за неповний місяць, розмір компенсації визначається як різниця між сумою компенсації витрат (50% мінімальної заробітної плати) і її розміром, розрахованим пропорційно відпрацьованому працівником часу на місяць, за який надається компенсація.

Раніше повідомлялося, які компенсації передбачені для роботодавців, що приймуть на роботу осіб з інвалідністю.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua