Українські роботодавці отримають компенсації за працевлаштування ще двох категорій безробітних: кого стосується

Автор: Лобанова Єлизавета

Українські роботодавці можуть отримати 6500 гривень за кожного працевлаштованого переселенця з потерпілих від війни регіонів. З 29 квітня список осіб, за працевлаштування яких можна буде отримати компенсацію, стане ширшим. Про це повідомляє "Юридичний радник для ВПО".

Українські роботодавці отримають компенсації за працевлаштування ще двох категорій безробітних: кого стосується - today.ua

Так, наприкінці березня минулого року в Україні стартувала програма працевлаштування переселенців. До 29 квітня 2023 року включно роботодавці в Україні можуть отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі ЄСВ за працевлаштування осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше одного місяця, за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на два роки.

До переліку осіб входять такі категорії ВПО:

  • один із батьків або особа, яка їх замінює: у нього на утриманні знаходиться дитина (дітей) у віку до шести років; виховує без одного з подружжя дитини у віці до 14 років або дитини з інвалідністю; містить без одного з подружжя особу з інвалідністю з детства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи, звільнені після відбуття покарання чи примусового лікування;
  • особи, яким до наступу права на пенсію за віком залишилося десять і менше років;
  • особи, яким виповнилося 15 років і які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, у вигляді винятку, прийматися на роботу;
  • особи, щодо яких встановлено факт позбавлення особистої волі внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

Також можна було отримати компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці за працевлаштування з направлення центру зайнятості строком не менше ніж на рік осіб, які перебувають у статусі зарегистрированного безробітного більше місяця, а саме:

Популярні зараз

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

  • осіб з інвалідністю, які не  досягли пенсійного віку;
  • учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19–21 ч. 1 статті 6 Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціальної захисту";
  • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилось не більше п'яти років.

Українські роботодавці отримають компенсації за працевлаштування ще двох категорій безробітних: кого стосується

Що зміниться для роботодавців з 29 квітня

Із завтрашнього дня українські роботодавці зможуть отримати компенсацію за зареєстрованих безробітних, які перебувають в одноіменному статусі понад шість місяців у вигляді компенсації фактичних витрат у розмірі ЄСВ за відповідну особу за місяць, за який він сплачено. Напрямок центру зайнятості для таких осіб встановлюється на термін не менше 2 років. Тривалість виплат — 12 місяців протягом двох років.

Також можна отримати компенсацію від держави при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних із числа осіб:

  • у віці до 25 років, сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
  • у віці до 35 років — на перше робоче місце;
  • звільнених із термінової військової або альтернативної (невійськової) служби — на перше робоче місце після такого звільнення.

Виплата надається у вигляді компенсації 50% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виплати, за відповідну особу за місяць (у 2023 році — 3350 грн). Тривалість виплат може становити не більше шести місяців при працевлаштуванні особи на строк не менше одного року.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо компенсація надається за неповний місяць, розмір компенсації визначається як різниця між сумою компенсації витрат (50% мінімальної заробітної плати) і її розміром, розрахованим пропорційно відпрацьованому працівником часу на місяць, за який надається компенсація.

Раніше повідомлялося, які компенсації передбачені для роботодавців, що приймуть на роботу осіб з інвалідністю.

Головне