Сталося те, у що ніхто не вірив: компанії постачальники почали знижувати річні тарифи на газ. Цей процес триває вже другий місяць поспіль. Вже одинадцять постачальників знизили річний тариф на газ для своїх споживачів.
Йдеться про ті тарифи, які були зафіксовані на період з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022. Вже тоді, коли вони затверджувались, йшлося про те, що компанії-постачальники не мають права їх підвищувати понад ті цифри, що були зафіксовані. А от знижувати їх – нікому не було заборонено. Проте скептики такої можливості не припускали. Але тепер сталося саме так.
Це стало можливим завдяки тому, що нині практично всі компанії-постачальники, які залишились на ринку газу, мають змогу купувати енергоресурс у Нафтогазу за однаковою ціною - по 7,42 грн за кубометр. І завдяки цьому у багатьох із них з'явилась можливість знижувати тарифи на газ для своїх споживачів.
Завдяки цьому вже в листопаді річні тарифи на газ знизили відразу 7 компаній, а в грудні до них приєднаються ще 4.
Найдешевші річні тарифи на газ стартують з 7,8 гривні за кубометр
У грудні відразу 36 компаній-постачльників будуть відпускати газ тсвоїм побутовим споживачам за тарифами нижче 8 гривень.
Як і в попередньому місяці, найдешевша пропозиція у компанії Енерджі Трейд Груп (ETG.UA) – по 7,799 гривні. Лише на одну десяту копійки вищий тариф у компанії Neogas (7,8). За нею слідом йдуть Евода Трейд КП Луцькводоканал (7,88 грн за куб), Черкасигаз Збут та Уманьгаз Збут (7,89 грн за куб), Паливенерго (7,90 грн за куб) та Енергогарантія (7,95 грн за куб).
Слідом за цією групою йде компанія Нафтогаз України. У неї ціна залишається незмінною та однією із найменших від травня 2021 року – 7,96 гривні. Такий самий тариф на газ виставили своїм споживачам компанії Газпостачсервіс і Тернопільоблгаз Збут.
Найвища ціна на газу, 13,5 гривні – у Херсонської обласної енергопостачальної компанії.
У решти компаній ціни розташовані в діапазоні від 7,98 до 13,5 гривні за кубометр. Причому в переважної більшості компаній, у 36-ти, вартість газу нижча за 8 гривень.
"Такі зміни стали можливі завдяки старту роботи ринку в рамках Балансуючої групи НАК Нафтогаз України. У листопаді, вперше за пів року, одразу сім газопостачальників скоригували свої річні цінники для побутових споживачів у сторону зменшення. А в грудні до них додаються ще чотири компанії", – зауважила експертка енергоринку Юлія Чеберяк.