Українські аптеки продають ліки за завищеними цінами: хворіти стає ще дорожче

Автор: Лобанова Єлизавета

Держпродспоживслужба під час щорічної перевірки аптечних мереж визначила, що у більш ніж у 68% проінспектованих суб'єктів були виявлені порушення. Аптеки масово роблять націнки на медичні препарати і українці суттєво переплачують за ліки.

Українські аптеки продають ліки за завищеними цінами: хворіти стає ще дорожче - today.ua

За перший квартал 2021 року відомство зробило більш 40 перевірок аптек в Києві і областях. За виявлені порушення на аптечні мережі було накладено 28 штрафів на загальну суму 239 тис. грн.

Найбільші націнки виявлені на препарати протиепідемічного призначення, зміна цін на які підлягають декларуванню. Українські аптеки продають ліки за завищеними цінами: хворіти стає ще дорожче Перевіряючі зафіксували тенденцію до спекуляції цінами на медпрепарати в українських аптеках і повального недотримання граничних розмірів торговельних надбавок, закріплених законодавством.

Найбільшу кількість порушень Держпродспоживслужба зафіксувала в Полтавській, Львівській та Вінницькій областях. В одній з аптек Київської області націнка на препарати склала 310%.

Популярні зараз

Пенсіонерам нагадали про пільги

В Україні можна отримати штраф за переказ грошей з картки на картку: подробиці

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

США поставлять Україні унікальні бойові дрони: у чому їх особливість

Згідно з законом, дозволена надбавка на вартість самих затребуваних у покупців препаратів, таких як Аспірин, Ібупрофен, Парацетамол, Лоратадин, Дексаметазон, Метронідазол, Фуросемид, Омепразол і т.д., варіюється від 10 до 25%. Відповідно, чим дорожче препарат, тим менше на нього націнка. Наприклад, якщо препарат коштує до 100 грн - 25%. На ліки від 100 до 500 грн - націнка становить 20%; від 500 до 1000 грн - 15%, від 1000 грн - 10%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ціни на препарати, які не потрапляють в список державного регулювання, встановлюються аптечними роздрібними мережами в режимі вільного ціноутворення, і під нагляд Держпродспоживслужби не потрапляють.

Раніше повідомлялося, що в квітні в Україні рекордно зросли ціни на вітчизняні препарати.