В Україні рекордно подорожчали вітчизняні ліки

Коронавірус збільшив попит на ліки не тільки в Україні, а й в усьому світі. За останній рік в нашій країні істотно подорожчали жарознижувальні і знеболювальні препарати вітчизняного виробництва, а ціни на імпортні ліки цієї категорії знизилися, повідомили в Держстатистики.

В Україні рекордно подорожчали вітчизняні ліки - today.ua

Зокрема, в березні 2020 року ціна на найдешевші вітчизняні антибіотики була 17,95 грн за 10 таблеток/капсул, а в березні цього року вони коштували 18,63 грн за 10 таблеток /капсул. Імпортні антибіотики в березні коштували 112,49 грн за 10 таблеток, тоді як в березні 2020 року - 107,63 грн за 10 таблеток.

Жарознижувальні і знеболювальні препарати вітчизняного виробництва в березні 2020 року коштували 9,62 грн за 10 таблеток, а в 2021 році їх ціна піднялася до 10,70 грн за 10 таблеток. Імпортні жарознижувальні і знеболювальні препарати в березні коштували 17,99 грн за один пакетик, а в березні 2020 року - 18,99 грн за пакетик. В Україні рекордно подорожчали вітчизняні ліки У процентному співвідношенні ціни на вітчизняні антибіотики за рік піднялися на 0,32%, на імпортні антибіотики виросли на 0,36%, на вітчизняні жарознижувальні і знеболювальні препарати ціни не змінилися, на імпортні жарознижувальні і знеболювальні препарати знизилися на 0,11%.

Попит на антибіотики та жарознижувальні препарати виріс, і українці частіше почали купувати їх без призначення лікаря, що вкрай небезпечно для здоров'я. Як правило, антибіотики прописують при бактеріальних захворюваннях, після хірургічних втручань, пацієнтам, що страждають важкими захворюваннями нирок та іншими хронічними захворюваннями. Але їх кількість настільки велика, що лише лікар може точно сказати, який препарат підходить саме вам.

Раніше повідомлялося, як зміняться ціни на основні продукти харчування напередодні Великодня.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua