Україна може залишитись без яєць

В Україні яйця можуть стати делікатесом через стрімке скорочення обсягів виробництва цього продукту. Так, лише за минулий рік їхнє виробництво скоротилось на 13%. Скорочення відбулось як у промисловому секторі, так і в приватних господарствах населення.

Україна може залишитись без яєць - today.ua

Таку, невтішну для галузі птахівництва, статистику опублікував Держстат України.

В Україні за 2021 рік було вироблено 14,1 млрд штук яєць. Кількість начебто й немала, однак це на 13% менше, ніж було вироблено у попередньому 2020 році.

Україна може залишитись без яєць

Дуже відчутно скоротились обсяги виробництва у сільгосппідприємствах. Вони виробили за рік лише 7 мільярдів штук яєць, що виявилось майже на 22% нижче за минулорічний показник.

При цьому в господарствах населення також відбулося скорочення, але не на такий катастрофічний відсоток. Там виробництво яєць зменшилось лише на 2,4% порівняно до 2020 року. При цьому приватні господарства виробили навіть трохи більше яєць, ніж промисловий сектор. На частку приватників припало7,1 мільярда штук.

На тлі такого скорочення виробництва в Україні безпрецедентно виросли ціни на яйця. Так, у деяких магазинах зараз правлять за десяток яєць по 45 гривень, тоді як, наприклад, в Іспанії вони коштують 34 гривні, а в Польщі – по 28.

При цьому виробники попереджають, що ціни на яйця зростатимуть і цьогоріч. Адже немає жодної складової собівартості цього продукту, яка стала би дешевшою. Оосбливо подорожчали енергоносії. Зросла також і вартість кормів для курей, зарплата персонаду і податки.

ДЖЕРЕЛОagrotimes.ua