Українцям назвали чотири способи, як врятувати заощадження від інфляції

Автор: Леся Ловіцька

Економіка нашої держави переживає кризу через повномасштабну війну з російськими окупантами. Українцям повідомили, як можна зберегти свої гроші від інфляції. Названо чотири найкращі способи.

Українцям назвали чотири способи, як врятувати заощадження від інфляції - today.ua

Глава Асоціації українських банків Андрій Дубас повідомив, як можна вигідно вкласти кошти, щоб вони не знецінилися.

Депозитний рахунок у гривні

НБУ пропонує українцям привабливі відсоткові ставки за гривневими депозитами, а також може послабити деякі валютні обмеження. Аналітик порадив робити гривневі внески. Річний відсоток за ними – близько 20%. Він вважає, що це збереже гроші від наслідків інфляції та дозволить отримати невеликий додатковий дохід. Дубас відзначив постійний тренд на уповільнення знецінення грошей.

Валюта

Банкір нагадав про диверсифікацію ризиків та рекомендував частину грошей зберігати в іноземній валюті. Андрій Дубас висловив думку, що НБУ поступово відмовлятиметься від фіксування офіційного курсу долара і в перспективі Україна повернеться до плаваючого обмінного курсу.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

"Це абсолютно адекватні умови для нормальних держав не за умов війни", – пояснив експерт.

Військові облігації

За словами фахівця, військові облігації мають прибутковість 20,5%. Їх купівля допоможе зберегти власні гроші та державі загалом.

Золото

Відмінним інструментом залишається золото, яке за часів невизначеності завжди дорожчає. Нині воно коштує понад 2000 доларів за унцію.

Раніше Нацбанк прогнозував рівень інфляції на кінець року на рівні 18,6%, а зараз показник переглянули до 14,6%. Таким чином, ціни в країні підвищуватимуться не так швидко, як могли б.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дубас вкказав на те, що інфляція має чіткий тренд на уповільнення. Він наголосив, що цілком можна розраховувати на гривню, щоб уберегти заощадження.

Нагадаємо, раніше НБУ назвав найнебезпечнішу валюту для зберігання заощаджень.