НБУ назвав найбільш небезпечну валюту для збереження заощаджень: це не рубль

У НБУ назвали найнебезпечнішу валюту для зберігання заощаджень. І це не рубль, як багато хто міг подумати.

НБУ назвав найбільш небезпечну валюту для збереження заощаджень: це не рубль - today.ua

Виявляється, Національний банк не вважає платіжним засобом криптовалюту, яка стрімко стаж все популярнішою. Тому українцям небажано зберігати у ній свої кошти. Про це повідомила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

За словами представниці державного регулятора, українцям краще купувати військові облігації, вкладати гроші в депозити або внутрішні державні облігації. Але тільки не в "крипту".

"Це не гроші, це інші активи, тому якщо люди хочуть ним скористатися, нехай пам'ятають про присутній там ризик", - зазначила Рожкова.

Економістка нагадала про нещодавні фінансові проблеми на криптовалютних ринках у США. З'ясувалося, що криптовалюти, які мають бути забезпечені фізичними доларами, не було забезпечені абсолютно нічим. Йдеться про дуже серйозні ризики, наголосила вона.

Також є побоювання щодо можливого обвалу акцій найбільших технологічних компаній світу. Інвестор-ветеран Марк Мобіус вважає, що біткоїн коштуватиме не більше 10 тисяч доларів за монету. У Fairlead Strategies LLC спрогнозували, що біткоїн впаде нижче 14 тисяч доларів за монету.

НБУ назвав найбільш небезпечну валюту для збереження заощаджень: це не рубль

У Нацбанку вважають, що безготівкову електронну гривню після офіційного запуску можна буде використати для:

  • забезпечення можливості проведення транскордонних платежів;
  • безготівкових платежів із можливістю "програмування" грошей: для зниження державних витрат на адміністрування та контролю цільового використання коштів, проведення цільових соціальних виплат, використання технології смартконтрактів для програмування розрахунків залежно від певних обставин;
  • використання у сфері, пов'язаній із оборотом віртуальних активів.

Е-гривня може стати одним із головних елементів якісного розвитку інфраструктури для ринку віртуальних активів в Україні.

Раніше повідомлялося, що в Україні утворився дефіцит готівкової гривні. Стало відомо, чи це вплине на курс долара.