Today.ua

У Viber назвали ефективні способи захисту особистої інформації від шахраїв

Шахраї серед усіх популярних месенджерів найбільше полюбляють Viber, який користується популярністю серед українців. Їх схеми обману зазвичай націлені на крадіжку логінів і паролів. Користувачам в черговий раз нагадали правила, які потрібно виконувати, щоб не стати жертвою зловмисників.

По-перше, ні в якому разі не можна переходити у Viber за посиланнями від невідомих користувачів, або знайомих, якщо вони надсилають їх без пояснень, або якщо їх повідомлення виглядають підозріло. Не виключено, що акаунти ваших знайомих могли бути зламані, і зловмисники вам надіслали "заражене" повідомлення.

Ви, в свою чергу, не надсилайте іншим користувачас посилання на відомі сайти, адреси яких вказані з помилкою. Це одразу має бути для вас підозріло, і якщо ви самі отримаєте повідомлення з подібним посиланням.

Не довіряйте повідомленням з пропозиціями легкого заробітку, обіцянок грошового виграшу, або безкоштовних подарунків. Такі повідомлення теж найчастіше надсилають шахраї. Тому одразу можете відправляти незнайомий номер у спам, поки зловмисники не проникнули у ваш смартфон.

Щоб уберегти себе від зловмисників, бажано раз на 3-6 місяців змінювати паролі до пошти, Viber і соцмереж, а ще краще раз на 2 місяці.

Передавати свої особисті данні, зокрема номери і паролі банківських карт у Viber не можна. Шахраї можуть їх перехопити і отримати доступ до вашого облікового запису. Раніше для таких схем використовували СМС-повідомлення, а зараз популярні месенджери.

Нагадаємо, Viber представив нову функцію для користувачів месенджера, яка допоможе пам’ятати про важливі дати, події та зустрічі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ