У шкільній освіті скоротять кількість предметів

Автор: Марченко Любов

Шкільна освіта може збідніти на кілька предметів. У Міносвіти вважають, що навантаження, які лягли на плечі нинішніх українських школярів, надмірні. Через надмірну кількість знань, які намагаються дати учням, страждає якість освіти. Отже, кількість предметів, які вивчають у школі, треба скоротити.

У шкільній освіті скоротять кількість предметів  - today.ua

Міносвіти запросило до діалогу батьків учнів, а також педагогів, аби вони висловились із приводу доцільності скорочення предметів у шкільному навчальному процесі.

Завелика кількість предметів і раніше була для дітей тягарем, а тепер і поготів, вважає новий міністр освіти Оксен Лісовий. Адже останні роки добряче додали стресів школярам та їхнім батька. Спочатку епідемія ковіду, а згодом війна в Україні змусили поєднувати навчання з такими питаннями, яких раніше не виникало. В країні з'явились мільйони переселенців, багато громадян виїхали за кордон. Дітям доводиться вчитися онлайн, в умовах блекаутів, а нерідко і без потрібних девайсів та сталого інтернет-зв'язку.

"Наприклад, у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно засвоїти і без стресу та онлайн-навчання (подекуди без гаджетів, адаптованих навчальних програм тощо). А в наших умовах – це на межі можливостей", - пише очільник Міносвіти у своєму Facebook.

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

У шкільній освіті скоротять кількість предметів

Зрештою, не маючи можливості, а нерідко й бажання, зосередитись на всіх предметах, діти обирають собі декілька улюблених і саме їх вивчають поглиблено, а решту проходять заради "галочки" та оцінки в атестаті.

Водночас і ці предмети, які учень собі обрав як другорядні, потребують сил та часу. Отже питання стоїть не так про скорочення кількості навчальних предметів, як про формування оптимального навантаження  на дітей, яке не повинно потребувати від них надзусиль.

"Згідно з Законом “Про освіту” 2017, у старшій профільній школі, починаючи з 2027 року, діти зможуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. Відповідно, це має змінити підхід з мультипредметності на конкретний профіль, який цікавий школяру чи школярці", - пише Лісовий.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він також просить батьків, чиї діти зараз ходять до школи за кордоном, поділитися тамтешнім  досвідом шкільної освіти.

Нагадаємо, в українських школах знову навчатимуть дітей двома мовами.