У Польщі пропонують сезонну роботу для українців: яку обіцяють зарплату

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на велику кількість українських біженців, які знайшли собі притулок у Польщі, все ж у деяких сферах там бракує працівників. Зокрема, у польських роботодавців з початком весни з'явилася сезонна робота, яку вони готові запропонувати українцям. Зарплата там набагато вища, ніж в Україні.

У Польщі пропонують сезонну роботу для українців: яку обіцяють зарплату - today.ua

Про те, яка сезонна робота є у Польщі, і скільки українців цієї весни вже в'їхали до Польщі у пошуках працевлаштування, розповіли в аналітичному центрі міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, пише unian.

Зазвичай українці масово їдуть із Польщі додому тричі на рік. Двічі – на релігійні свята (Різдво та Великдень) та один раз наприкінці серпня, коли в Україні настає період збирання врожаю, зауважують у кадровому агентстві. Звичайно, період, який настав після 24 лютого 2022 року, дуже відрізняється від стандартів довоєнної доби. Проте вже цьогоріч сезонність виїздів-в'їздів українців почала відновлюватись.

Так, згідно з даними Прикордонної служби Польщі, цього року протягом тижня після Великодня (з 17 по 23 квітня) до Польщі заїхало більше українців, ніж за аналогічний період минулого року. Цілком очевидно, що українці, а точніше українки, навіть ті, що залишилися на батьківщині, почали активніше шукати сезонну роботу за кордоном.

Популярні зараз

З'явилася інформація про підвищення пенсії українцям віком від 65 років

В Україні незабаром з'являться нові гроші, - НБУ

Київська фірма “кинула“ 70 людей, обіцяючи доставити автомобілі із США

Українцям виділять додаткову допомогу ООН напередодні новорічних свят

І така робота є. Ба більше, сезонних працівників не вистачає багатьом польським підприємствам, і вони готові конкурувати за українок.

У Польщі пропонують сезонну роботу для українців: яку обіцяють зарплату

Зокрема, заробітчанкам пропонують сезонні робочі місця (з весни до пізньої осені) на таких підприємствах:

• у теплицях;
• у сфері громадського харчування;
• на упаковці м'ясної та рибної продукції;
• у сфері виробництва яхт.

Причому в останній сфері попит на працівників особливо зріс останнім часом. Поки мільйони людей воюють, люди, які вміють отримувати з цього зиск, купують собі яхти і насолоджуються життям. Втім, якщо не вдаватися до таких узагальнень, то для наших громадян – це ще одна сфера, де можна трохи заробити.

Людям, які не мають високої кваліфікації і не знають польської мови, грубих грошей у Польщі не обіцяють. Проте, порівняно з українськими зарплатами там, звичайно, можна заробити набагато більше, не будучи IT-фахівцем або топ-менеджером компанії.

Тамтешні сезонні працівники можуть розраховувати на зарплату близько 1 тисячі доларів на місяць. Звісно, ​​комусь заплатять менше, а комусь і більше. Все залежить від кількості часу, які заробітчанин готовий щотижня витрачати на роботу, його спритності та якості роботи і, звичайно ж, від ступеня особистої щедрості/жадібності роботодавця.

До речі, аби менше залежати від останнього чинника, працівникам, навіть сезонним, радять влаштовуватися на роботу офіційно. Тоді можна буде розраховувати хоч на якийсь захист своїх прав.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, як зазначають у Gremi Personal, тенденції на ринку сезонної роботи у Польщі цьогоріч повертаються до довоєнних.Так, якщо минулого року знайти сезонну роботу в Польщі українцям було важко, то вже цього року все повернулося на круги своя: працьовитих жіночих рук польським роботодавцям знову катастрофічно не вистачає.

Нагадаємо, українські біженці у Польщі можуть купити продукти в мережі Biedronka лише за третину ціни.