У парламенті готують великі зміни для ФОП: кого змусять зректися статусу підприємця

Автор: Марченко Любов

В Україні готуються нові зміни в роботі підприємців. Зокрема, ФОПам третьої групи мають намір заборонити працювати на інші компанії.

У парламенті готують великі зміни для ФОП: кого змусять зректися статусу підприємця - today.ua

Такі законодавчі зміни анонсував голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев.

Влада має намір боротись із так званими "зарплатними ФОПами", каже Гетманцев. Адже в Україні є немало підприємців-юридичних осіб, які, щоб не платити податків за своїх працівників, фактично не беруть їх на роботу, а оформлюють з ними трудову угоду як із ФОП.

Різниця полягає в тому, що за найманого працівника підприємство має в повному обсязі сплачувати всі податки: 22% ЄСВ, 18% ПДФО та 1,5% військового збору. А от за ФОПа той, хто його наймає, взагалі нічного не платить у бюджет. А натомість податки сплачує він за себе сам. Однак у цьому випадку ФОП третьої групи на єдиному податку сплачує ЄСВ та єдиний податок в розмірі 5% від доходу.

Популярні зараз

Мобілізація жінок: хто зобов'язаний стати на військовий облік у ТЦК за новим законом

Telegram-канали масово повідомляють про потужний блакитний спалах у небі над Україною: його бачили в багатьох областях

Залужного запитали про президентські амбіції: відповідь ексголовкома

Названі знаки Зодіаку, життя яких значно покращиться у травні

У парламенті готують великі зміни для ФОП: кого змусять зректися статусу підприємця

Завдяки таким хитромудрим українцям казна щороку недоотримує мільярди гривень. Тож у владі вирішили покласти цьому край.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Звузити можливість для співпраці ФОПів на третій групі з юрособами для надання послуг. Ви розумієте, про що я зараз говорю. Йдеться про тих, хто не хоче платити податки із зарплати та оформляє своїх співробітників як зарплатних ФОПів. Це все реформа оподаткування доходів. Знижуємо ставку, проте змушуємо платити всіх", - пояснив Гетманцев.

Крім того, у профільному комітеті пропонують й інші податкові новації:

  • об’єднати три обов’язкові платежі (єдиний соцвнесок, податок на доходи фізосіб та військовий збір) у єдиний податок і знизити його ставку з 37% до 30%;
  • із кожним наступним роком знижувати єдину ставку ПДФО на 1%, поки не буде досягнуто сумарної ставки 25% (тобто таке поетапне зниження розраховане на п’ять років);
  • надати можливість фізичним особам і ФОПам сплачувати 5%-ий податок за додатковий дохід за двадцятьма видами діяльності;
  • запровадити сімейне декларування та оподаткування;
  • запровадити податок на виведений капітал як опцію для середнього бізнесу з оборотом до 200 млн гривень (тут мають намір скористатися польською моделлю).

Нагадаємо, стало відомо, які суми податків треба буде платити ФОПам у 2022 році.