В Україні змінилися податки для ФОПів: скільки потрібно буде платити у 2022 році

У 2022 році встановлено нові податки для підприємців. Ставка єдиного податку для підприємців стала вищою у зв'язку з підвищенням соціальних стандартів.

В Україні змінилися податки для ФОПів: скільки потрібно буде платити у 2022 році - today.ua

Державна податкова служба розповіла, кому і скільки потрібно буде платити до скарбниці.

Ставки єдиного податку ФОП залежать від величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також від величини мінімальної зарплати. Причому беруться і та, й інша величини за станом на 1 січня податкового (звітного року).

Станом на 1 січня 2022 року прожитковий мінімум дорівнював 2481 гривні, а мінімальна зарплата – 6500 гривень. В Україні змінилися податки для ФОПів: скільки потрібно буде платити у 2022 році Ставки єдиного податку для ФОП встановлюються місцевими радами територіальних громад, під юрисдикцією яких працюють ФОП. Ставки ЄП визначаються у відсотках від прожиткового мінімуму або мінімальної зарплати (залежно від групи, до якої належить підприємець). При цьому місцеві ради не можуть встановити ставку ЄП вище за максимальну величину, передбачену законом.

Відповідно до закону, ставки єдиного податку мають бути такими:

  • для ФОП першої групи – трохи більше 10% прожиткового мінімуму;
  • для ФОП другої групи – не більше ніж 20% від мінімальної зарплати.

Таким чином, у 2022 році місячні ставки податків для ФОП будуть такими:

  • для ФОП першої групи – не більше ніж 248,10 гривні;
  • для ФОП другої групи – не більше ніж 1300 гривень.

Нагадаємо, із 2022 року підприємці зобов'язані користуватися касовими апаратами. Проте деяким ФОП поки дозволили не встановлювати у себе РРО. До тих, кому не доведеться обов'язково встановлювати касові апарати, належать підприємці першої групи, а також підприємці другої-четвертої груп, які працюють у сільській місцевості.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua