Компанія Нафтогаз до завершення опалювального сезону (до 30 квітня 2022 року) утримуватиме незмінний тариф на газ для побутових споживачів. Однак у деяких компаніях, що функціонують у вітчизняному ринковому середовищі, він може бути у три-чотири рази вищим.
Голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко роз'яснив, хто може заламувати ціну на газ до 20-30 гривень за кубометр, і як діяти у таких випадках споживачам.
За словами Юрія Вітренка, багато вітчизняних постачальників газу, до них належить і Нафтогаз, намагаються утримати для своїх абонентів прийнятні тарифи на газ. Зокрема, в Нафтогазу він залишатиметься незмінним для побутових споживачів до завершення опалювального сезону. Вони оплачуватимуть спожитий газ за тарифом 7,96 гривні за кубометр.
Можна також вважати надійними постачальниками газу, які дбають про свого споживача, і групу компаній Твій Газзбут, до якої входять кілька обласних постачальників. Там також тариф на газ невисокий – по 7,99. Серед тих, хто утримує невисокий тариф на газ, очільник Нафтогазу також назвав і компанію Волиньенергозбут.
Та водночас у ринковому середовищі є й немало компаній, які Вітренко выдносить до "ненадійних постачальників". Вони займаються перекупками газу. У когось його купують вже по завищеній ціні, а згодом намагаються продати споживачам за ще вищими цінами. Таким чином, у цих перекупників газ доходить до кінцевого споживача за ціною в 20-30 гривень за куб.
Однаке на те й існує ринок газу, щоби споживач міг не погоджуватись на першу-ліпшу пропозицію, а знайти собі постачальника із прийнятною ціною. Адже тарифи на газ, включаючи й річні фіксовані ціни, які діятимуть до кінця опалювального сезону, є у відкритих джерелах. Їх можна ретельно роздивитись та обрати для себе прийнятного постачальника, каже Вітренко.
Нагадаємо, Юрій Вітренко також назвав відповідального за те, що Україна не закупила достатньо газу на зберігання влітку та навесні, ще коли ресурс був набагато дешевшим.