Вітренко розповів, хто відповідальний за те, що Нафтогаз не закупив газ на зиму, коли він був дешевший

Компанія Нафтогаз могла купити газ для закачування в підземні сховища ще до того, як ціни на нього злетіли до захмарних величин. Однак це не було зроблено через те, що закупівля газу не була передбачена фінансовим планом на 2021 рік.

Вітренко розповів, хто відповідальний за те, що Нафтогаз не закупив газ на зиму, коли він був дешевший - today.ua

Про це розповів глава Нафтогазу Юрій Вітренко під час ток-шоу у Савіка Шустера.

Фінплан на поточний рік розроблявся ще до того, як біля керма Нафтогазу став Вітренко. Він був розроблений попереднім керівництвом, і затверджували його попереднє правління і наглядова рада, каже нинішній топ-менеджер компанії.

При цьому Нафтогаз щодуху продавав газ вітчизняного видобутку промисловим підприємствам. І тільки прийшовши до керівництва компанією, Юрій Вітренко зупинив цей процес, а також поклопотався про закупівлю імпортного газу. Його стали закуповувати влітку. Тоді ще ціна на газ не була такою, як зараз. Вітренко розповів, хто відповідальний за те, що Нафтогаз не закупив газ на зиму, коли він був дешевший За словами Вітренка, за імпорт газу в компанії відповідав виконавчий директор з трансформації "Нафтогазу" Отто Ватерландер. Саме він одноосібно зменшив в плані обсяг імпортних закупівель. І це, незважаючи на те, що цей план був затверджений правлінням.

До речі, у вересні Ватерландер написав заяву про звільнення. Свою відставку він мотивував незгодою з головою правління Юрієм Вітренком.

Нагадаємо, в Україні весь газ власного видобутку вирішили віддати для потреб населення. Це дозволить не піднімати тарифи на газ і тепло для побутового сектору під час опалювального сезону.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua