Цукор в Україні припинить дорожчати: як і чому зміняться ціни на популярний продукт

Вартість цукру на світовому ринку на початку вересня досягла найвищого показника за останні чотири роки. Ця тенденція торкнулася і України, але незабаром ціни на цукор в нашій країні стабілізуються, адже урожай буряка в цьому році виявився хорошим.

Цукор в Україні припинить дорожчати: як і чому зміняться ціни на популярний продукт - today.ua

За словами генерального директора асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Романа Сластьони, через гарний врожай цукрових буряків, популярний в Україні продукт припинить дорожчати і навіть подешевшає.

Попереду початок нового сезону цукроваріння, а значить ціни стабілізуються на всіх ринках. За попередніми прогнозами, кілограм цукру коштуватиме від 22 до 25 гривень. На сьогоднішній день середня вартість цукру в українських супермаркетах близько 30 грн/кг. Цукор в Україні припинить дорожчати: як і чому зміняться ціни на популярний продукт У прийдешньому сезоні в Україні цукру повинні виготовити на 30% більше, ніж в минулому році - близько 1,4 млн тонн. Це дозволить Україні нарощувати обсяги експорту стратегічного продукту. При цьому вітчизняним виробникам зараз вигідніше збувати свій товар всередині країни, де ціни вище, ніж на світовому ринку, у два рази. Це пов'язано з українською системою оподаткування. У той час як в Польщі рівень ПДВ становить 5%, в Україні - 20%.

Період дешевого цукру буде в Україні нетривалим, але на якийсь час ціни все таки впадуть. Як тільки відбудеться світовий стрибок, ми відразу це відчуємо.

Раніше повідомлялося, що в Україні різко подешевшали картопля, морква і буряк.

ДЖЕРЕЛОglavred.info