Цьогорічні ціни на овочі будуть українцям не по кишені

Автор: Марченко Любов

Цьогоріч ціни на овочі будуть високими. Наразі не видно жодного чинника, який сприяв би їхньому зниженню. Причому українцям доведеться платити великі гроші не лише за екзотичні і ранні тепличні овочі, але й за ту городину, яка зазвичай в осінній сезон іде за копійки.

Цьогорічні ціни на овочі будуть українцям не по кишені  - today.ua

Аналітичний департамент проекту "АПК-Інформ: овочі та фрукти" змоделював ситуацію, яка може скластись на овочевому ринку у сезоні 2022-2023 років. При моделюванні були враховані основні чинники, що провокуватимуть підвищення цін на овочі, а також ті чинники, які гальмуватимуть зростання вартості товарів цієї продовольчої групи.

Отже, зростання вартості овочів провокуватимуть такі чинники:

  • Втрата площ, які зазвичай засівали овочевими культурами, у Херсонській та частині Запорізької областей.
  • Через втрату площ у південних регіонах на ринку не буде ранніх українських овочів, і їх доведеться імпортувати.
  • Дефіцит і значне зростання цін на паливно-мастильні матеріали, що вплине на собівартість аграрної продукції.
  • Дороге насіння, а також брак міндобрив і засобів захисту рослин можуть призвести до відчутного зниження врожайності, а відтак і призведуть до зростання цін на овочі.
  • Дефіцит пропозиції на овочевому ринку змусить імпортувати більше цієї продукції, що також буде провокувати підвищення ціни.

Цьогорічні ціни на овочі будуть українцям не по кишені

Єдиний чинник, який може стримувати зростання цін – великий відтік українців за кордон. Крім того частина населення залишається на окупованих територіях. Таким чином, у 2022 році, відповідно до прогнозів, в Україні перебуватиме на 11% населення менше, ніж торік. За рахунок цього попит на всі види товарів буде нижчий, ніж у 2021 році. І, відповідно, це може провокувати зниження цін на споживчі товари.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Однак немало буде залежати від того, як довго триватиме війна. Якщо вона скінчиться швидко, то люди почнуть повертатися на батьківщину ще у цьому році. Отже й попит на ринку продуктів зростатиме, і зростатимуть ціни. Причому, якщо зернових культур обіцяють посіяти і зібрати вдосталь, то овочеві будуть у великому дефіциті через катастрофічне зниження посівних площ.

Аналітики також прогнозують, що в найбільшому дефіциті будуть картопля і ріпчаста цибуля. Картоплі доведеться імпортувати близько 300 тисяч тонн, цибулі – близько 100 тисяч тонн. Крім того, по кілька десятків тисяч тонн доведеться купувати за кордоном буряку і моркви.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, будуть у дефіциті також томати, баклажани і перець. Отже, українцям слід готуватись до того, що навіть в овочевий сезон доведеться добряче вивернути кишені, щоби зробити запаси на всю майбутню зиму.

Нагадаємо, через війну в Україні світові ціни на продовольство б'ють історичні рекорди.

Головне