Через війну в Україні світові ціни на продовольство б'ють історичні рекорди

Ціни на продовольство у світі зросли безпрецедентно. На стільки, як цього року, вони ще не підвищувалися за весь час, відколи їх фіксує ФАО - Продовольча та сільськогосподарська організація ООН. В Організації Об'єднаних Націй причиною такого різкого зростання вартості продовольства вважають війну, розв'язану Росією проти України.

Через війну в Україні світові ціни на продовольство б'ють історичні рекорди - today.ua

Такий висновок міститься у звіті ФАО за березень.

За даними ФАО, яка щомісяця моніторить ціни на основні види продуктів на світовому ринку, індекс продовольчих цін у березні цього року в середньому становив 159,3. Це відразу на 12,6% вище за лютневий показник. І це найвищий показник з 1990 року – відколи взагалі почали відстежувати і фіксувати індекси цін. Попереднє рекордне значення індексу світових цін на продовольство дорівнювало 133,6. Через війну в Україні світові ціни на продовольство б'ють історичні рекорди Особливо злетіли ціни на зернові продукти. Адже саме український експорт пшениці та кукурудзи становить 20% від валового світового експорту. При цьому частка РФ у світовому експорті зерна також дуже велика. Спільно наші дві країни є найпотужнішими постачальниками зерна на світовий ринок.

"Індекс цін на зернові ФАО у березні був на 17,1% вищим, ніж у лютому, що було обумовлено значним зростанням цін на пшеницю і все фуражне зерно в основному внаслідок війни в Україні", – констатують у ФАО.

Окрім вартості зерна, у світі також значно зросли ціни на олії. Індекс цін на олії в березні зріс на 23,2% через підвищений попит на цей продукт. Причиною цього стала війна в Україні. Адже саме наша країна є найбільшим світовим експортером олії.

Нагадаємо, в ООН говорять про небезпеку всесвітнього голоду через війну в Україні.

ДЖЕРЕЛОmind.ua